Příbram fandila fotbalistům na náměstí TGM

2016-06-15 07:52:19 | Bc. Vlastimil Ševr a redakce ©

V pondělí 13. června odstartovalo ME i pro český národní tým. V Příbrami mohli lidé sledovat úvodní utkání na LED obrazovce na náměstí TGM. Nyní se bude pokračovat.

Foto

(Zdroj foto Cowárna)

Organizátoři akce připravili kromě obrazovky o rozměrech 5x3 m také doprovodný program. Ten v sobě skrýval soutěž v nožičkách, autogramiádu bývalých a současných hráčů 1. FK Příbram.

O úvodní výkop ME ve fotbale se postaral starosta města Příbram Jindřich Vařeka a zástupce generálního partnera Royal Sport Investment Martin Špinar. „Jsem rádi, že podobné akce se v Příbrami pořádají. Vzpomínáme na promítání před 4 lety, kdy byla na náměstí skvělá atmosféra a my věříme, že podobnou náladu vytvoří fanoušci a organizátoři i letos,“ uvedl Špinar.

Poté již začalo samotné utkání. I z diváků na náměstí bylo cítit očekávání a menší nervozita. Zvládneme španělskou ofenzívu? Dokážeme čelit pověstnému kolotoči přihrávek? Nejen na tyto otázky hledali Příbramáci odpovědi. První poločas by se dal ze strany naší reprezentace označit za odvážný a tak by zněla i odpověď. Před začátkem poločasu přišla do Příbrami menší přeháňka, která fanoušky lehce „rozehnala“.

Poločasovou přestávku vyplnila soutěž s partnerem utkání STK Zdaboř. Její zástupce Aleš Huml předal vítězovi cenu a sdělil svůj tip na výsledek. Okolo 16. hodiny začal druhý poločas, kterému stejně jako prvnímu přihlíželo přibližně 200 diváků. I oni byli zklamáni, když v 86. minutě překlopil misku vah na stranu Španělska Piqué.

Tak v pátek po práci, po škole nezapomeňte obléci dresy, národní barvy na obličej budou připravené na náměstí.