www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Při přepadení neváhali střílet

2017-03-07 08:34:46 | PČR ©

Ke konci minulého týdne zadrželi příbramští policisté ve spolupráci s kriminalisty z Písku tři osoby ve věku 21 – 39 let, které měly během února spáchat tři loupeže. Na jejich zatčení se podílela i zásahová jednotka.

Foto

(Z policejního videa)

S vidinou rychlého obstarání peněz přepadli začátkem února restauraci v jedné malé obci na Dobříšsku. Dva maskovaní a ozbrojení muži sem vtrhli se slovy, že chtějí peníze. Odnesli si nakonec tržbu ve výši 17 tisíc korun. O deset dnů později v nočních hodinách loupili dva ze zadržených, z toho jedna žena, v herně v Milevsku. Dokonce zde z dlouhé zbraně vystřelili do zdi. Finanční obnos byl v obdobné výši.

Nejstarší z nich, 39letý muž, sám vběhl dne 21. února s kuklou na hlavě a s dlouhou zbraní v ruce do baru v Příbrami, kde se nacházelo několik hostů. Své přepadení zahájil výstřelem do stropu, poté chtěl po obsluze nandat do igelitové tašky veškeré peníze. V tomto případě šlo již o několik desítek tisíc korun. Při domovní prohlídce u něj byly nalezeny zbraně, náboje a bankovky.

Kriminalisté všem třem sdělili obvinění ze zločinu loupeže spáchaného ve spolupachatelství. Nejstarší z nich, který se nyní nachází ve vazební věznici, si ještě vyslechl obvinění z přečinu nedovolené ozbrojování. Za uvedené činy stanovuje trestní zákoník dva až deset let pobytu za zamřížovanými okny.

Video a foto: zdroj PČR.


PČR ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka