www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Postrach seniorů dopaden

2017-03-09 08:04:38 | PČR, TZ ©

Policistům se podařilo dopadnout muže, který během deseti dnů oklamal a okradl tři seniory z Příbramska. Dne 8. března mu kriminalisté sdělili obvinění z přečinu krádeže a porušování domovní svobody, za což mu hrozí jeden rok až pět let odnětí svobody. Nyní se nachází ve vazební věznici.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Pod smyšlenou legendou, že jde zkontrolovat elektroměr, přišel dne 30. ledna do jednoho bytu v Sedlčanech. Tady ho však manželé nespustili z očí, a proto se mu nepodařilo nic zcizit. Chvíli poté zkusil jinou seniorku z tohoto města. Přestavil se jako pracovník plynařské společnosti, který jde překontrolovat radiátory. Následně ženu poslal otevírat a zavírat ventily na topení. V nestřeženém okamžiku zde odcizil několik tisíc korun, které měla poškozená uschované.

O deset dnů později zavítal k 69leté ženě v Dobříši, kdy se vydával za zaměstnance energetické společnosti. Tvrdil obyvatelce bytu, že jí jde odstřihnout elektřinu, protože má velkou spotřebu a dluží tři tisíce korun. Poškozená přinesla obálku s penězi a uvedenou částku mu zaplatila. Požadovala po něm ale nějaký průkaz od dané společnosti, muž ji však odbyl, že jeho jméno jí musí stačit. Poté ji poslal rozsvěcet a zhasínat světla v jednotlivých místnostech a v daný okamžik jí ukradl obálku, ve které ještě zbývala tisícikorunová bankovka.

Ihned poté odjel do Příbrami, kde okradl 64letého muže. Opět jako falešný plynař vstoupil do obydlí s tím, že jde zkontrolovat plynový kotel a jeho majitele poslal k hlavnímu uzávěru. Mezitím chodil po bytě a údajně něco měřil. Přitom našel trezor se šperky v hodnotě 30 tisíc korun, který si vzal a pak odsud odešel.

Obviněný 38letý muž se obdobné trestné činnosti dopouštěl i v Praze, kde si také vybíral osoby důchodového věku. Spoléhal na jejich důvěřivost a menší možnost se bránit. Ke svým činů se nakonec doznal.


PČR, TZ ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka