www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Padesát jarních kilometrů v Londýně

2017-04-21 10:33:34 | Mgr. Hana Trinerová a Mgr. Marcela Tůmová ©

Nápad cestovat do Londýna po vlastní ose se zrodil na začátku školního roku na hodině angličtiny ve druhém ročníku studijního oboru Cestovní ruch. Následovala dlouhá příprava a cestu za poznáním Londýna jsme zahájili v pátek 7. dubna 2017 v odletové hale na letišti v Praze. Pro některé žáky to byl první let a první návštěva zahraničí, a tak byla nervozita patrná. Prošli jsme úskalím odbavování a kontrolou zavazadel, a pak už dobrodružství mohlo začít.

Foto

(Zdroj foto: ISŠ HPOS Příbram )

Ubytování v typickém hostelu nebylo pro „princezny na hrášku“, ale po celodenním putování jsme byli rádi, že máme kam složit hlavu. Viděli jsme všechny známé památky, střídání stráží, zažili jsme dopravní špičku v metru, nekonečné čekání v muzeu Madame Tussauds a na druhé straně příjemný odpočinek na trávě v parku.

Žáci si kromě informací o památkách také odnesli poznatky, jak se zorientovat v londýnské propletené podzemní dopravě, takže poslední den již provedli metrem pedagogický dozor a zručně dobíjeli karty Oyster. Zajisté to byla výborná zkušenost pro žáky cestovního ruchu, kteří mohli sledovat přípravu zájezdu a podílet se na ní od rezervace letenek, přes plánování tras až po komunikaci v cizím jazyce.

Při poznávání Londýna jsme nachodili neskutečných a duši obohacujících 48,7 km. Vysilující, ale úžasné!!!

Mgr. Hana Trinerová a Mgr. Marcela Tůmová
ISŠ HPOS Příbram


Mgr. Hana Trinerová a Mgr. Marcela Tůmová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka