www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Ohlédnutí za Bedněním 2018

2018-10-03 07:07:04 | NZDM Bedna, Bc. Magdaléna Krásová ©

Ve čtvrtek 20. 9. 2018 se v příbramském Křižáku již posedmé uskutečnilo kulturně zábavné odpoledne s názvem Bednění 2018. Návštěvníci si v rámci dne otevřených dveří prohlédli prostory klubu NZDM Bedna, seznámili se s rozsahem poskytovaných služeb a zapojili se do pestrého programu. Bednění organizovalo zařízení pro děti a mládež Bedna neziskové organizace Ponton, z.s.

Foto

Ohlédnutí za Bedněním 2018.
(Foto NZDM Bedna, Bc. Magdaléna Krásová)

Akce, která se konala pod záštitou starosty města Příbram Jindřicha Vařeky, přinesla návštěvníkům řadu zajímavých workshopů. Fanoušci hudby se zapojili do workshopu beatboxu s Honzou Melicharem a workshopu DJingu s Tondou Schejbalem, jak se bránit se účastníci akce dozvěděli v rámci workshopu o sebeobraně od Karla Kříže a jak to vypadá „když bičem mrská“ předvedl zkušený cowboy František Henkl během westernového workshopu.

Pro mladší návštěvníky byla připravena výtvarná soutěž a sportovci si přišli na své ve fotbalovém turnaji. Ten, kdo se nechtěl zapojit do turnaje aktivně, si mohl zahrát turnaj ve stolním fotbálku na klubu nebo si vyrobit památeční placku.

„Během odpoledne nás svou návštěvou podpořilo více než 110 lidí, kterým bychom chtěli touto cestou poděkovat. Velký dík patří také městu Příbram, které Bednění podpořilo finančně,“ sdělila koordinátorka projektu Kamila Zelená.

NZDM Bedna tuto akci pořádá každoročně a jejím cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o činnosti zařízení, o cílové skupině, která službu využívá a o jejích specifických zájmech a kultuře.

„Touto akcí dáváme lidem možnost poznat blíže naši práci a také dnešní děti a mládež. Sami uživatelé se do příprav a realizace Bednění zapojili. Jsme moc rádi, že mladí lidé, kteří využívají naše služby, mohou veřejnosti ukázat, co mají rádi, co je baví a v čem jsou dobří,“ doplnila kontaktní pracovnice NZDM Bedna Michaela Bartošová.


NZDM Bedna je sociální služba, určená pro děti a mládež ve věku 6 - 20 let, které tráví rizikově svůj volný čas, anebo jsou ohroženy sociálním znevýhodněním. Zařízení nabízí svým klientům bezplatný prostor pro trávení volného času, poradenství, podporu v obtížných situacích a možnost doučování. V Příbrami působí již od roku 2010 a od ledna roku 2015 začal v rámci NZDM Bedna fungovat také terénní program. V současné době obě formy služby denně využije přibližně 30 dětí a mladých lidí. Zařízení v roce 2018 finančně podporuje Evropský sociální fond skrze Operační program zaměstnanost, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Středočeský kraj, Město Příbram, Nadační fond Albert, řada firemních a individuálních dárců. Provozovatelem NZDM Bedna je Ponton, z.s.


NZDM Bedna, Bc. Magdaléna Krásová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka