www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Obvinění lékaře a jeho pacientky

2017-06-23 08:20:42 | PČR ©

Sedmačtyřicetiletá žena z Příbramska a 65letý lékař se budou zpovídat ze zločinu pojistný podvod. Obviněná uzavřela před třemi lety životní pojistky u dvou pojišťoven. Při jejich sjednávání však záměrně zamlčela předchozí úrazy končetin. Uvedla tak do smluv nepravdivé a hrubě zkreslené údaje.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

V roce 2015, po předchozí domluvě s jedním lékařem, předstírala vznik pojistné události. Údajně šlo o úraz dolní končetiny poté, co uklouzla na ledu. Věc doložila lékařskými zprávami obviněného doktora. Celkem dostala od obou pojišťovacích institucí na pojistném plnění 133 tisíc korun. Rok poté uplatňovala trvalé následky úrazu, dohromady jí mělo být vyplaceno přes půl milionu korun, k čemuž již nedošlo.

V žádosti o posouzení trvalých následků žena uvedla, že věc nenárokuje jinde, což nebyla pravda. Při prověřování se ukázalo, že od roku 2008 do roku 2011 opakovaně uplatňovala škodní událost na stejnou část těla u jiných pojišťoven. Dříve uzavřené pojistné smlouvy ale nakonec zanikly z důvodu neplacení pojistného.

Dále kriminalisté zjistili, že lékař uvedl nesrovnalosti do operačního protokolu, kdy měl dokonce daný operační zákrok fingovat. Vyžádaný lékařský posudek poukazuje na nevěrohodnost průběhu léčení. Žena také byla sedm dnů po úrazu na jednom obvodním oddělení podávat vysvětlení k jiné věci, kam se však dostavila bez berlí, sádry a bez zjevných známek omezení její chůze. Rovněž navštívila svého praktického lékaře, kde se pohybovala naprosto bez problémů a ani mu informaci o svém způsobeném zranění nesdělila.

V květnu letošního roku policisté zahájili trestní stíhání obou osob. Za výše uvedený čin se způsobenou značnou škodou stanovuje trestní zákoník dva až osm let pobytu za mřížemi.


PČR ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka