www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

O Vánoce nepřijdou ani pacienti v nemocnici

2017-12-19 08:42:36 | Bc. Martin Janota ©

I ve chvíli, kdy většina rodin usedá ke štědrovečerní večeři, musí být mnoho lidí v práci. Jsou to například hasiči, policisté a samozřejmě lékaři a další personálů v nemocnicích, protože i o vánočních svátcích je nemocnice připravena poskytnout akutní péči všem potřebným pacientům.

Foto

(Ilustrační foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Nejen sobě ale hlavně pacientům chce svátky v nemocnici zpříjemnit náš personál. Speciální programy a výzdobu tak najdete na všech odděleních, nejvýrazněji pak vánoční nálada zasáhne dětské oddělení a oddělení následné péče.

Na dětském oddělení je pro malé pacienty, kteří musí Vánoce strávit v nemocnici, připraven krásně nazdobený vánoční stromeček, pod kterým najde každý svůj dáreček. Vánoční akce zde odstartovaly ale již 23. listopadu, kdy zástupci klubu Kiwanis rozdali dětem dárky v podobě panenek, na které mohou děti malovat. Na konci listopadu pak oddělení navštívili příbramští fotbalisté, kteří dětem přinesli dárky a popřáli hezké Vánoce. Na začátku prosince pak bylo pro děti připraveno divadelní představení Pohádky z klobouku a nesměla chybět ani každoroční mikulášská nadílka.

V naší nemocnici se ale nezapomíná ani na seniory. Proto mají vánoční zpestření i pacienti na oddělení LDN a OŠP. Pro ty je připravena besídka, na kterou chodí zazpívat a zahrát studenti ze základních škol nebo skupiny hudebníků. Každý měsíc je pro pacienty sloužena také bohoslužba přímo na oddělení.

„Již na začátku prosince se personál snaží ozdobit oddělení vánočními stromečky, větvemi, světýlky – zkrátka naladit tu správnou vánoční atmosféru plnou klidu a pohody,“ říká vrchní sestra oddělení LDN Irena Suldovská.

Vánoční besídka se letos uskutečnila 18. prosince odpoledne. Vánoční koledy přišly k rozsvícenému stromečku zazpívat děti ze Základní školy 28. října. „Touto akcí se snažíme zpříjemnit citlivé období, kdy jsou pacienti mimo svůj domov a bohužel jejich zdravotní stav nedovoluje být u svých blízkých,“ dodává závěrem Suldovská.


Bc. Martin Janota ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka