www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

O typu nových vozidel MHD Příbram je rozhodnuto

2019-04-04 09:57:26 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.©

Město Příbram vybralo firmu, která bude dalších deset let zajišťovat služby městské hromadné dopravy. V polovině března podepsal starosta města Příbrami Ing. Jindřich Vařeka a ředitel firmy Arriva Střední Čechy, s. r. o., Ing. František Soumar smlouvu o zajišťování služeb městské hromadné dopravy.

Foto

O typu nových vozidel MHD Příbram je rozhodnuto. Dopravcem byl přislíben nákup čtrnácti zcela nových vozů značky Mercedes Conecto.
(Zdroj foto Město Příbram)

Smlouva je podepsaná na následujících deset let s tím, že v platnost má vejít 1. prosince letošního roku.

Kromě jiného určuje smlouva podmínky průměrného a maximálního stáří vozového parku. Nad rámec smlouvy hodlá firma Arriva splnit své povinnosti právě v tomto bodě. Dopravcem byl přislíben nákup čtrnácti zcela nových vozů značky Mercedes Conecto. Jedná se o bezbariérové autobusy o délce 12 metrů, s naftovým pohonem s emisemi v kategorii Euro 6, tedy téměř bezemisní.

Ze stávajícího vozového parku v Příbrami bude dále jezdit jeden dvanáctimetrový autobus Iveco Crossway LE z roku výroby 2017, a pět autobusů Sor LE (10,5 m) z roku 2013 a 2014, které splňují podmínky výběrového řízení. Tyto autobusy budou podle dopravce v blízkých letech nahrazeny novými.

Všechny autobusy provozované MHD Příbram budou mít navíc stejný design. Setkávat se budeme s červeno-černými autobusy, na kterých bude logo města. Změna nastane také v možnosti umístění reklamy. Ta se bude na autobusech objevovat pouze výjimečně a rozhodovat o ní bude město, nikoliv dopravce.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí

Starosta města Příbrami Ing. Jindřich Vařeka a ředitel firmy Arriva Střední Čechy, s.r.o., Ing. František Soumar.
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka