www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

NZDM Bedna oslavila devět let provozu

2019-03-13 09:00:07 | NZDM Bedna, Bc. Magdaléna Krásová ©

V příbramském Křižáku se slavilo. Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bedna, které provozuje organizace Ponton, z.s., oslavilo již deváté narozeniny. Akce proběhla ve čtvrtek 7. 3. 2019 v prostorách NZDM Bedna. Program byl nabitý a běžel celý den.

Foto

NZDM Bedna oslavila devět let provozu.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Oslavy začaly již v dopoledních hodinách, kdy do Bedny zavítali zástupci města Příbram ze sociálního odboru, pracovníci spolupracujících subjektů a další hosté z řad dlouhodobých podporovatelů.

Pracovníci Bedny hostům představili, jak se jim daří práce s dětmi a mladými lidmi a také prezentovali probíhající spolupráci s městem a dalšími subjekty ze sociální oblasti. Součástí letošní oslavy byla „aukce“ artefaktů a zážitků spojených s praxí kontaktních pracovníků NZDM Bedna. Účastníci aukce tak mohli vydražit například den v terénu s pracovníkem NZDM Bedna, večeři s ředitelem spolku Ponton, víno z roku 1959 či abstraktní malbu přímo od uživatele služby.

„Jsme moc rádi, že se hosté do aukce s chutí zapojili. Díky nim se podařilo vybrat 5 670 Kč a výtěžek použijeme na dofinancování nadstavbových aktivit, zejména jídlo na výletech,“ sdělil Jakub Václavů, ředitel Pontonu.

A jak proběhlo v Bedně narozeninové odpoledne? „Všichni návštěvníci si den otevřených dveří v rámci narozenin užili. Pro menší návštěvníky byla připravena výtvarná dílna a pro všechny fotografický koutek a také oblíbená soutěž v karaoke,“ vypráví Kamila Zelená, vedoucí Bedny.

Účastníci akce mohli využít i další vybavení klubu a seznámit se s rozsahem poskytovaných služeb v nízkoprahovém zařízení. Během dopoledne i odpoledne byl promítán zbrusu nový Bedna klip, který každý rok natáčí uživatelé NZDM Bedna.

Pokud je Vám líto, že jste se oslavy a „aukce“ nemohli účastnit, můžete se spolu s pracovníky Bedny těšit na příští rok, kdy Bedna oslaví desáté výročí od svého založení a v rámci oslavy se podobná aukce bude opakovat.

NZDM Bedna

je sociální služba, určená pro děti a mládež ve věku 6 - 20 let, které tráví rizikově svůj volný čas, anebo jsou ohroženy sociálním znevýhodněním. V současné době klub využije v průměru 22 dětí a mladých lidí denně, v terénu se jedná v průměru o 9 lidí. Zařízení nabízí svým klientům bezplatný prostor pro trávení volného času, poradenství, podporu v obtížných situacích a možnost doučování. V Příbrami působí již od roku 2010 a od ledna roku 2015 začal v rámci NZDM Bedna fungovat také terénní program. Zařízení v roce 2019 finančně podporuje Evropský sociální fond skrze Operační program Zaměstnanost a Výzkum, vývoj a vzdělávání a státní rozpočet České republiky, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Magistrát města Plzně a řada firemních a individuálních dárců. Dále jsou podány žádosti na MPSV, Humanitární fond a město Příbram. Provozovatelem NZDM Bedna je Ponton, z.s.

(Foto NZDM Bedna)
(Foto NZDM Bedna)


NZDM Bedna, Bc. Magdaléna Krásová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka