www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Noc s Andersenem

2017-04-04 10:26:24 | Honza Cvačka ©

Nacházíme se v budově Knihovny Jana Drdy v Příbrami. Pouliční lampy se odrážejí na hřbetech nepřeberného množství knih. Před bodavé světlo zapnutého monitoru usedá jeden člověk. I přes únavu je potřeba připravit hlášení. Z vedlejší místnosti doznívá tichý šepot mísící se s pohodlným chrupkáním.

Foto

(Foto Knihovna Jana Drdy)

Noc s Andersenem 2017.

Už od prvního ročníku této, dnes již mezinárodní akce, je Knihovna Jana Drdy v Příbrami pravidelným účastníkem. Ani 17. ročník nebyl výjimkou. I letos děti mohly zažít, jaké to je usínat v místnosti obklopené knihami. Ale pozor! Nejedná se jen tak o ledajaké přespání. Před tím, než se naši nejmenší odeberou na svá jedinečná lože, čeká na ně připravený bohatý program aktivit. A tak se nakonec ve výsledku příliš spánku nedočká nikdo.

Ale není se čemu divit. Byla by přeci škoda jít hned spát, když si můžete např. hrát, číst, či povídat. Letos se navíc pro naše účastníky otevřely brány Svaté Hory. Díky jejímu vřelému přijetí jsme se v nových opravených prostorách dozvěděli spoustu zajímavých informací.

Noc pomalu ale jistě končí. Stejně tak jako toto hlášení. Před bodavým světlem zapnutého monitoru klimbá jeden unavený, ale spokojený člověk. Někoho by třeba mohlo napadnout: a proč to všechno? Ale odpověď je víc než jasná. Pro lásku ke knihám, ke čtení a k dětem.


Honza Cvačka ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka