www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Nemocnici v jednom týdnu podpořili hned dva dárci

2017-12-15 08:09:45 | Bc. Martin Janota ©

Hned dvakrát v tomto týdnu uvítal vzácné hosty v příbramské nemocnici její ředitel MUDr. Stanislav Holobrada. V jednom případě se jednalo o zástupce pobočky Tesco Vlašim a organizace Zdravotní klaun, v tom druhém případě pak o žáky ze Základní školy v Jiráskových sadech. Záměr obou návštěv byl přitom stejný. Obě přišly se symbolickým šekem na podporu ON Příbram.

Foto

Nemocnici v jednom týdnu podpořili hned dva dárci.
(Foto Bc. Martin Janota)

Na pobočkách společnosti Tesco běžel několik posledních týdnů projekt „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Návštěvníci obchodních domů mohli rozhodnout, který z prospěšných projektů bude podpořen. Ve velkém počtu poboček zvítězila organizace Zdravotní klaun, a právě tak tomu bylo i ve vlašimské pobočce. Kvůli nadstandardním vztahům organizace Zdravotní klaun s příbramskou nemocnicí proběhlo slavnostní předání právě v Příbrami. Část z příspěvku ve výši 30 tisíc korun pak bude určen pro rozveselení pacientů naší nemocnice.

„Pro některé pacienty jste možná skoro stejně důležití jako správný lék. Jste to, co si lidé pamatují, když naši nemocnici opustí a myslím, že vám patří velký dík,“ poděkoval klaunům ředitel Stanislav Holobrada. Důležitost dobré nálady potvrdila i přítomná lékařka a zdravotní sestra z dětského oddělení, které se samy na návštěvu zdravotních klaunů velmi těší.

Jen o dva dny dříve se ředitel setkal s návštěvou, jejíž věkový průměr byl výrazně nižší. Žáci Základní školy Jiráskovy sady během celého roku sháněli peníze (sběr, dobrovolné vstupné při koncertech, jarmarky), které předali dětskému oddělení. Za celkem 9109 Kč se nakoupí hračky a barevné povlečení. Od studentů příbramské základní školy se ale rozhodně nejedná o ojedinělý počin.

„Je to tradice, která je obdivuhodná. Je fantastické, že zdraví dospívající lidí mají nápad pomoci i těm, kteří se vlivem různých okolností dostanou do nemocnice,“ dodal závěrem Holobrada.

Všem dárcům naší nemocnice z celého srdce děkujeme.

Bc. Martin Janota,
specialista pro styk s veřejností


Bc. Martin Janota ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka