www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Nejen doly, také hutě. Kovohutě

2018-09-11 10:19:59 | Knihovna Jana Drdy, Katka Nolčová ©

Komentovaná vycházka z cyklu Poznej svoje město, který už několik let pořádá Knihovna Jana Drdy. Tentokrát bude spojena s malou exkurzí do Kovohutí Příbram. Navštívíme zde jedinou zachovanou budovu hutě z počátku stavby v roce 1786, která byla rekonstruována a její část je využívána k připomenutí historie výroby stříbra a olova na Příbramsku.

Foto

Knihovna Jana Drdy v Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Půjdeme přes Motýlí vrch Ferdinandka, biotop o rozloze přibližně 0,25 ha, který se rozkládá v místech, kde až do konce 19. století byla šachta. Žije zde velké množství vzácných druhů motýlů, můžete zde nalézt více než 130 druhů brouků.

Na vrchu se také nachází bývalá pozorovatelna civilní obrany (která nás udiví hlavně tím, že tam byla). Mineme Kášův rybník, Žumpík a v místech, kde se Obecnický potok vlévá do Litavky bude náš cíl. Kovohutě.

Průvodcem na výpravě bude pan Josef Bican. Areálem i muzeem nás provede pan Zdeněk Kunický (ředitel divize Recyklace olova a místopředseda představenstva Kovohutí), který je také autorem myšlenky Hutnického muzea Kovohutí.

Zajistěte si vstupenky v Informačním centru Knihovny Jana Drdy ve “Špalíčku”. 

Místo, kde vycházku začnete, si můžete vybrat. Buď hala autobusového nádraží v Příbrami, nebo před dolem Vojtěch na Březových Horách.

V každém případě v sobotu 22. září 2018 ve 14:00 hodin.


Knihovna Jana Drdy, Katka Nolčová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka