www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Na provoz příbramské záchytky půjde z kraje více peněz

2019-02-05 09:06:41 | Středočeský kraj ©

Celkem o 700 tisíc korun více by mělo jít ještě letos na provoz Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbrami. „Posílit provoz příbramské záchytky jsme rozhodli na základě setkání se starostou města Jindřichem Vařekou, který poukázal na zpřísněnou legislativu v oblasti personálního a materiálního vybavení záchytky," uvedl Robert Bezděk.

Foto

Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram - Záchytná protialkoholní stanice.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

"Pan starosta řekl, že bude-li částka na provoz navýšena, nemá město ji v úmyslu zrušit, protože jim peníze na její provoz budou stačit,“ dodal radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (oba ANO 2011) po jednání Rady kraje s tím, že tak do Příbrami půjde na provoz záchytky 2,5 milionu korun.

Starosta města Příbram ve snaze získat od kraje více finančních prostředků poukázal především na to, že na záchytce smějí pracovat pouze atestovaní lékaři, a to ještě s takzvanou dvojkovou atestací, což jsou lékaři, kteří mají své jisté a většinou už nemají potřebu dalšího přivýdělku péčí o opilé. Loni na příbramské záchytce bylo ošetřeno 152 podnapilých lidí, z toho 23 žen. V předchozích letech byl jejich počet podobný. Předloni v zařízení nocovalo 153 a o rok dříve 152 klientů. „Letos se však díky zrušenému provozu záchytky v Kolíně může tento stav výrazně zvýšit, takže jsme rádi dodatečný požadavek města podpořili,“ dodal radní JUDr. R. Bezděk.

Provoz příbramského Centra sociálních a zdravotních služeb - protialkoholní záchytné stanice vyšel v loňském roce na 2,1 milionu korun. Kraj přispěl 1,6 milionu, od klientů bylo vybráno 138 tisíc korun a 15 tisíc korun získalo město jako příspěvek od obcí. Pro letošní rok přispěl kraj rozhodnutím Rady kraje na provoz příbramské záchytky 1,8 milionu korun a dnes dalšími 700 tisíci korunami. „Vážím si vstřícnosti vedení města Příbrami i otevřeného jednání při obhajování požadavku na navýšení finančního příspěvku. Jsem rád, že se nám dostalo ujištění, že po příslibu o navýšení částky již město Příbram o zrušení záchytky či jakémkoli omezení jejího provozu neuvažuje,“ závěrem prohlásil radní JUDr. Robert Bezděk.

Ve středních Čechách funguje záchytka ještě v Mladé Boleslavi a v kladenské nemocnici jsou podnapilým lidem k dispozici takzvaná expektační lůžka. Pro letošní rok Středočeský kraj navýšil finanční prostředky na provoz zařízení v Mladé Boleslavi, Příbrami a Kladně na 7 milionů korun.Středočeský kraj ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka