www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Muzea v přírodě ze středních Čech spojí síly

2018-01-09 09:28:42 | Středočeský kraj, Ing. Helena Frintová (Procházková) ©

Středočeská muzea v přírodě by měla spojit síly, aby se zjednodušila jejich spolupráce při získávání prostředků na financování, snadněji si mohla vyměňovat zkušenosti nebo společně lákat návštěvníky. O tom, že by ještě letos měl vzniknout jejich spolek nebo klastr, rozhodla Rada Středočeského kraje.

Foto

Skanzen ve Vysokém Chlumci.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Zakládajícími členy nového sdružení by měly být kromě Středočeského kraje také Regionální muzeum v Kolíně, Hornické muzeum v Příbrami a Polabské muzeum. „Střední Čechy se mohou pochlubit v porovnání s ostatními kraji největším počtem muzeí v přírodě, jejichž zřizovatelem je veřejná správa. Proto nám jejich sdružení dává smysl. Předpokládáme ale, že se do nově vznikajícího seskupení časem zapojí i některá soukromá a podobně zaměřená muzea,“ řekl radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička (ČSSD).

„Význam muzeí v přírodě je obrovský. Připomínají nám nejen architekturu, řemeslnou výrobu a lidové zvyky našich předků, ale především odhalují způsob jejich života. Díky nim si můžeme vážit doby, ve které žijeme,“ vyzdvihl Karel Horčička. Cílem zamýšleného sdružení je společný postup při získávání finančních prostředků na obnovu a údržbu objektů, výměna zkušeností mezi muzei, oslovování zahraničních partnerů nebo možnost společné prezentace před veřejností.


Středočeský kraj, Ing. Helena Frintová (Procházková) ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka