www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Literárně cestovatelský podvečer s Josefem Formánkem

2018-02-23 10:35:40 | Knihovna Jana Drdy, Katka Nolčová ©

Přijměte pozvání na neobvyklé setkání se spisovatelem. Josef Formánek spolu s Miroslavem Urbánkem založil v roce 1992 geografický časopis Koktejl. Jako reportér procestoval více než 30 zemí světa.

Foto

Literárně cestovatelský podvečer s Josefem Formánkem.
(Zdroj foto: Knihovna Jana Drdy)

Jeho knižní debut Prsatý muž a zloděj příběhů (2003), román o ďáblu a zázracích, které může potkat každý z nás, vzbudil obrovský ohlas u čtenářů a kritiky. Během jednoho roku se ho prodalo 26 000 výtisků. V roce 2016 se kniha dočkala už 6. vydání.

Josef Formánek strávil několik měsíců v tropické pralese na ostrově Siberut a podstoupil zde rituální tetování u kmene Mentawaj.

Můžete se těšit na diashow z pralesa (cca 75 minut), film z autorovy cesty k šamanům (cca 20 minut) a na závěr ještě autorské čtení z knihy Dvě slova jako klíč, poslední knihy Josefa Formánka.

"Laskavá kniha o podivuhodných osudech dotýkajících se života Teodora D. Osudy lidí z různých koutů světa magicky se propojující v jednu řeku nekonečně plynoucího přítomného okamžiku a konečného rozhodnutí hlavního hrdiny Teodora D. Příběh o lásce, vině a smíření. Typické autorovo hledání smyslu života se v této knize dostává až k hranici tajemného, kde se realita rozpouští v iluzi."

13. března 2018, 18 hodin, Knihovna Jana Drdy na náměstí T. G. M.


Knihovna Jana Drdy, Katka Nolčová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka