www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Letošní Kadeřábkův den se zaměřil na onemocnění ledvin

2017-06-23 07:50:39 | Bc. Martin Janota ©

Konferenční sál Oblastní nemocnice v Příbrami se v minulém týdnu zaplnil lékaři a dalšími odborníky při příležitosti již VIII. Kadeřábkova dne. Letošní ročník semináře, který je pojmenován po vůbec prvním primáři interního oddělení v Příbrami Františkovi Kadeřábkovi, se zaměřil na téma onemocnění ledvin v 21. století.

Foto

Letošní Kadeřábkův den se zaměřil na onemocnění ledvin.
(Foto Martin Janota)

Svoje přednášky zde měli odborníci z Všeobecné fakultní nemocnice, FN Motol, IKEM, Ústavu molekulární genetiky Akademie věd a dalších prestižních pracovišť.

„Letos hovoříme o roku ledvin. Onemocnění ledvin je závažné onemocnění, které postihuje čím dál tím větší množství lidské populace. Je to dáno hlavně tím, že se člověk dožívá stále vyššího věku, a to také díky invazivním postupům, které ale mohou mnohdy způsobit právě i poruchy ledvin. Nosnými tématy příštího Kadeřábkova dne pak bude ekonomika, etika, tedy do určité míry současná kontroverzní témata současné medicíny,“ přiblížil program příštího ročníku MUDr. Martin Polák, který byl předsedajícím druhého bloku a je zároveň organizátorem odborné části Kadeřábkova dne.

Prvnímu ze čtyř bloků semináře předsedala MUDr. Jarmila Drábková CSc., která se hned v úvodu stala držitelkou Čestné medaile Františka Kadeřábka. Doktorka Drábková považuje příbramskou nemocnici za vlajkovou loď v moderních metodách. Podle jejího názoru jsou zde šikovní lékaři, kteří toto renomé stále udržují. Ve svých přednáškách upozornila na občas se vyskytující nešvar, kdy se kvůli moderním technologiím někdy personál vzdaluje od lidí, kteří podle ní musí být stále na prvním místě.

„Doktor František Kadeřábek stál u zrodu první interní jednotky intenzívní péče v širokém okolí a byl velmi uznávanou osobností jak mezi lékaři, tak mezi pacienty. Medailí jsou proto na jeho památku oceňováni lékaři příbramské nemocnice, kteří se významně zasloužili o rozvoj nemocnice,“ připomněl ředitel příbramské nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.


Bc. Martin Janota ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka