www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Kulturní středisko Dobříš vás zve na svůj říjnový program

2017-09-22 08:31:16 | Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©

Slet bubeníků, hra Konec Švandy aneb hvězda padá z Mostu, obrazy Bedřišky Uždilové anebo SNOW FILM FEST 2017. To byla ukázka z říjnového programu Kulturního střediska Dobříš. Podrobnosti v článku...

Foto

(Upoutávky KS Dobříš)

13.10. Slet bubeníků - DARK SIDE OF THE GROOVE
Na Dobříši přivítáme tuto hudební událost podruhé!!!
Již pošestnácté bude republikou křižovat ojedinělý putovní koncert - festival Slet bubeníků. Jen jednou do roka se sejde parta bubeníků, aby nadchla publikum každého věku a vyznání. Kromě bicích, bubnů, perkusí, hlasů a zvuků se letos do sestavy dostal i neobvyklý hudební bicí nástroj: cimbál.
Sestava 2017: Pavel Fajt, Miloš Vacík, Pavel Koudelka, Tomáš Reindl, Ondřej Anděra, Petr Gaglas
Rytmy bez hranic na tisíc způsobů. Ze Sletu bubeníků je vítaná unikátní událost, která v současné době a podobě nemá ve světě konkurenci (recenze časopisu Report).
Každý rok jiná sestava, každý rok vytvoření nových kompozic - to je každoročně hlavní myšlenka Sletu bubeníků. Jen jeden umělec se opakuje každoročně, a to Pavel Fajt, který patří k zakladatelům přehlídky Slet bubeníků, a který je uměleckým vedoucím a garantem projektu.
The Dark Side of the Groove je podtitul letošního ročníku Sletu bubeníků, kterým hudebníci chtějí vzdát hold prvním hudebníkům, kteří začaly groove používat, a tím odstartovali novou kapitolu hudby, která stvořila nové hudební styly, jako je techno, drum n base, hiphop, rap, chill-outová hudba. Bubeníci se odvolávají až ke kořenům, kdy Pink Floyd na albu Dark side of the Moon použili sekvencer. Bubeníci do svých rytmických kompozic hodlají začlenit samply z průkopnických dob, rozvinout je s elektronikou, bubny a cimbálem, coby etnickým bicím nástrojem. Pod rytmy tak budou bublat parafráze na nejstarší hudbu stylu groove.
Společenský sál KD, pátek 13 října 2017 od 20.30 hod. Vstupné: předprodej 270,- Kč, na místě 300,- Kč. Předprodej vstupenek v Trafice u Davida. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše na tel.: 318521302.

18.10. Jiří Hladovec: Konec Švandy aneb hvězda padá z Mostu
Novou autorskou hru, černou komedii, u které se někdy nedá smát, uvádí DS Křoví.
A o čem tato hra je? O herci Standovi Dudkovi, kterému je oblastní divadlo těsné a jde hledat štěstí do světa. Co na to jeho žena Dorotka, jeho manažer nebo jeho skoro máma paní Tylová? A co na to bulvár? A co na to režisérka? To vše se dozvíte, pokud vydržíte do konce. Hra Konec Švandy (Standy) je velmi volně inspirována Strakonickým dudákem (J. K. Tyl). Rychlé střihy ze života Standy Dudka svérázně režíruje Dana Radová a atmosféru podkresluje skvělá hudba Honzy Ponocného a jeho Cirkusu Ponorka.    
Křoví je spolek nadšených ochotnic a ochotníků z Prahy - Západ, Mníšku pod Brdy i Prahy. Po kočovných téměř patnácti letech zakotvili a hostují v KS U Koruny v Radotíně.
Společenský sál KD, čtvrtek 18. října 2017 od 19.30 hod. Vstupné: 120,- Kč. Předprodej vstupenek v Informačním středisku Dobříš, tel.: 318523422.

19.10. Bedřiška Uždilová OBRAZY - vernisáž výstavy
Bedřiška Uždilová bude po mnoha úspěšných výstavách v ČR i v zahraničí vystavovat také ve výstavním sále v KD Dobříš.
Tématem jejích rozměrných olejomaleb jsou figurální kompozice i komponované krajiny.
V jejich plátnech, která se jeví na první pohled jako abstraktní obraz, divák brzy odhalí prvky architektury, tvary starých stromů, střech, plotů.
Nejinak je tomu u figurálnich kompozic, kde pomocí výrazné barevnosti, jasné kresebné linie a spontánní práce štětcem monumentalizuje situace a příběhy každodenního života.
Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 19. řijna 2017 od 18.00 hod. Výstava potrvá do 19.11.2017. Otevřeno po – čt 8.30 - 16 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14 - 16 hod.
foto

26.10. SNOW FILM FEST 2017
Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružstvích zavítá během října až prosince do všech českých i slovenských regionů, včetně Dobříše. Festival je svým rozsahem a návštěvností největší akcí svého druhu u nás. Na své si přijdou milovníci čerstvého prašanu, horských velikánů, psích spřežení i arktické divočiny.
A o čem jsou letošní filmy podrobněji?
Rasťo Hatiar ve svém filmu Obyčejní chlapci sleduje výkony vynikajících skialpinistů 90. let - Dušana Trizny a Milana Madaje. Výstup na Link Sar zobrazuje odhodlání Jonathana Griffitha zdolat horu, která ho již čtyři roky odmítá. Film Dog power je ukázkou jedinečného pouta mezi člověkem a zvířetem a jejich společné radosti z pohybu. Ven(ca) je reportáží z nejdrsnějšího závodu planety skrz zimní Yukon v podání extrémního sportovce Honzy Franckeho. Pocit viny není jen o sportu a přírodě v divokém Grónsku. Pohádka Johna Shockleeho je pozitivní, inspirativní i zábavná, o tom, že žít své sny lze v jakémkoliv věku. Ski for freedom je neziskový projekt, který má za cíl rozšířit lyžování v Pákistánu, Na www.pohora.cz/snow-film-fest/dobris můžete pohodlně dohledat informace k filmům, programu a organizaci SFF v KD. Festivalové aktivity sledujte na také facebooku SFF či KD Dobříš.
Promítací schéma: 1. blok 19.30 - 20.30 hod.; 2. blok 20.55 - 21.55 hod.; 3. blok 22.15 - 23.10 hod.
Společenský sál KD, čtvrtek 26. října od 19.30 hod. Vstupné: děti, studenti (do 26 let), senioři a ZTP 50,- Kč, ostatní 100,- Kč. Slevu můžete uplatnit přímo u kasy po předložení OP, studentského indexu, průkazu ZTP apod.

27.10. Adrian Bell - Night and Day - koncert
Adrian T. Bell (1964) se narodil v anglickém Newcastlu. Působil v britském námořnictvu, vystudoval krajinnou architekturu, pracoval ve Skotsku, v Texasu, Karibiku či Řecku a od roku 1992 žije v Praze. Zpívá v kapele The Prostitutes. V roce 2013 vydal svůj sólový debut Different World, za nějž získal cenu kritiků Apollo, a který loni v dubnu úspěšně představil v KD. A v tomtéž roce přichází s dalším sólovým počinem Night and Day. Tak pokud máte chuť opět slyšet jeho podmanivý hlas za doprovodu kapely a krásných sboristek, sester Katzerových, jste v KD vítáni.
Společenský sál KD, pátek 27. října od 20.30 hod. Vstupné: 170,- Kč předprodej; 200,- Kč na místě. Předprodej vstupenek od 9. 10. v trafice U Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše na tel.: 318521302.

29.10. Taneční čaje
Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.
Společenský sál KD, neděle 29. října od 17 hodin, vstupné dobrovolné.

Připravujeme:
2.11. Screamers 112 - zábavný travesti pořad - předprodej vstupenek od 2.10. Trafika u Davida
10.11. Kill The Dandies (psychedelic-alternative / Praha) a The Maggies Marshmallows
(garage punk/Praha) - koncert
16.11. Bára Štěpánová a Trio divadla Semafor - koncert k výročí 17. listopadu
23.11. Vjačeslav Iljašenko - vernisáž výstavy
24.11. Zrní - koncert


Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka