www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Kraj podpoří Dům Natura v Příbrami, milovický projekt Evropské Serengeti a Zookoutek v Dolních Břežanech

2018-04-10 08:18:12 | Středočeský kraj, H. Frintová a N. Lenertová ©

Hned tři významné regionální projekty se rozhodli podpořit radní Středočeského kraje. Pokud dotacím dá zelenou i zastupitelstvo, pak by čtyři miliony korun měli dostat provozovatelé Domu Natura v Příbrami, dva miliony by měly směřovat na podporu projektu Evropské Serengeti v Milovicích a 250 tisíc do Zookoutku v Dolních Břežanech.

Foto

Dům Natura v Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

„Všechny tři projekty jsou něčím originální a za dobu své existence si získaly značnou popularitu u návštěvníků. Rozhodli jsme se je podpořit hned z několika důvodů. Slouží jako skvělá učební pomůcka nejen pro školáky, ale i pro dospělé. Pomáhají nám pochopit přírodu a jsou i turistickým lákadlem,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Čtyři miliony korun by podle radních mělo získat Ekologické centrum Orlov, které provozuje Dům Natura v Příbrami. Dům se stal multifunkčním objektem, jenž organizuje kulturní, společenské a především vzdělávací akce, včetně výstav. Je dlouhodobě podporovaný z prostředků Středočeského kraje, financování však hledá i u jiných zdrojů. Z vlastních prostředků čerpá zhruba 65 milionů korun a od dalších partnerů (kromě Středočeského kraje) získává dalších 14 milionů korun.

Dva miliony korun by od Středočeského kraje měla také získat Česká krajina o. p. s. na financování třetí etapy projektu Evropské Serengeti. „Tento unikátní projekt dává návštěvníkům představu o tom, jak vypadala původní krajina ve středních Čechách. Třetí etapa, na kterou bychom v letošním roce chtěli poskytnout dotaci, se má zaměřit především na ekologickou výchovu a vzdělávání,“ upřesnil náměstek pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD). Zároveň dodává, že by se v rámci této etapy měly také například rozšířit pastviny nebo vybudovat tůně.

Zookoutek v Dolních Břežanech, který je součástí záchranné stanice pro volně žijící živočichy spolku Panthea, získá pro tento rok dotaci 250 tisíc korun. Je celoročně provozovaný jako veřejná expozice handicapovaných živočichů. Prostředky by se měly využít na krmení pro zvířata, údržbu a opravy budov, mzdy či veterinární péči.


Středočeský kraj, H. Frintová a N. Lenertová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka