www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Konec dobrých časů aneb nejisté vyhlídky evropské ekonomiky

2019-10-03 09:09:09 | OHK Příbram, Ing. Irena Karpíšková ©

bylo tématem letošní, již páté přednášky makroekonoma a makroanalytika ČSOB Ing. Petra Dufka. Ač avizované téma zní velmi znepokojivě, dle přednášejícího se nemusíme obávat dramatických změn.

Foto

(Foto OHK)

Ekonomickou přednášku pravidelně pořádá Okresní hospodářská komora v Příbrami společně s příbramskou pobočkou ČSOB, a.s. a zájem podnikatelů je značný.

Ing. Dufek shrnul na přednášce dne 1. října 2019 na základě ekonomických ukazatelů přehledně světovou, evropskou i tuzemskou ekonomiku. Zmínil předlužení evropských států, kdy se tiskne 20 miliard eur měsíčně a do oběhu se tak dostalo 0,5 bilionu nových eur.

Německo zažívá propad zvláště v automobilovém průmyslu a v ČR se to projevuje zpomalením růstu, neboť většina české ekonomiky je navázána na automobilový průmysl.

Naopak solidní růst vykazují jižní státy Evropy jako Španělsko, Francie. Evropě vládne dluhový příběh a příběh strachu s brexitu.

Česká republika roste ve znamení spotřeby a investic, ale největší bolestí českých firem je trvající nedostatek zaměstnanců a překotný růst mezd.

Závěrem zaznělo z úst Ing. Dufka pozitivní shrnutí: “Česká ekonomika je dost stabilní na to, aby vydržela evropské záchvěvy“.

Irena Karpíšková,
ředitelka OHK Příbram


OHK Příbram, Ing. Irena Karpíšková ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka