www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Knihovna Jana Drdy: Staví výtah, funguje v prozatímních prostorách a na čas omezí Infocentrum

2018-04-05 09:11:58 | Město Příbram, Pavlína Svobodová ©

Od 9. dubna bude po nezbytně nutnou dobu pro veřejnost uzavřeno Infocentrum při Knihovně Jana Drdy na náměstí T. G. Masaryka. Důvodem je výstavba bezbariérového přístupu do knihovny. Uzavírka platí do odvolání a je nevyhnutelná, neboť od tohoto data budou prováděny práce ve vjezdu objektu, který je společný jak pro knihovnu, tak pro Infocentrum. Z důvodu zajištění bezpečnosti na stavbě není možné jiné řešení.

Foto

Knihovna Jana Drdy: Staví výtah, funguje v prozatímních prostorách a na čas omezí Infocentrum.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Knihovna momentálně prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která mimo jiné zahrnuje vybudování bezbariérového přístupu do knihovny a to včetně instalace výtahu. Ten povede středem domu a jedná se o poměrně velký stavební zásah, který ovlivní chod celé budovy.

Knihovna na náměstí T. G. Masaryka je pro čtenáře úplně uzavřena už od 22. března 2018. Čtenáři však nemusejí zoufat, na několik měsíců se půjčovna pro dospělé a pro děti přestěhovala do náhradních prostor – do tzv. Špalíčku, budovy na rohu Milínské a Špitálské ulice.

9. dubna se zavře i Infocentrum. „Knihovna hledá provizorní varianty otevření Infocentra tak, aby služby byly k dispozici pro veřejnost co nejdříve,“ uvedla Zdeňka Šmídová, zastupující ředitelka knihovny s tím, že aktuální informace zájemci najdou na webových stránkách a sociálních sítích Knihovny Jana Drdy.

Příbramský místostarosta Václav Švenda doplnil, že omezení provozu je nemilé, ale z hlediska bezpečnosti naprosto nezbytné. „V průjezdu vedoucím do knihovny i Infocentra budou probíhat bourací práce a projíždět těžká technika, nemůžeme jinak,“ objasnil a zároveň dodal, že snahou je zprovoznit Infocentrum tak, aby bylo k dispozici turistům co nejdříve. Upozornil také na fakt, že další Infocentrum je v nedaleké Tyršově ulici, na Zámečku-Ernestinu.

Stavbu „Bezbariérový přístup do Knihovny J. Drdy“ provádí na základě výběrového řízení společnost Invessales, s.r.o. Stavba byla zahájena předáním staveniště dne 3. dubna 2018, pro veřejnost by měly být prostory zpřístupněny od září 2018. Hlavním záměrem stavby je ulehčit osobám se sníženou pohyblivostí, osobám zrakově postiženým a rodičům s dětskými kočárky  pohyb a orientaci v prostorách knihovny. Za tím účelem bude mimo jiné v prostorách knihovny instalován výtah, který umožní návštěvníkům přístup do prostor knihovny ve všech podlažích určených pro veřejnost.  Stavba je spolufinancována Ministerstvem kultury ČR a rozpočet činí 3.394.584,00 Kč bez DPH.


Pavlína Svobodová,
tisková mluvčí


Město Příbram, Pavlína Svobodová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka