www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Knihovna Jana Drdy - listopadový program

2017-10-27 08:57:46 | Knihovna Jana Drdy, Příbram ©

Přednáška vězeňského psychologa Mgr. Martina Kalouse "A co jsem měl dělat?", přednáška Mgr. Jany Froňkové "Dějiny umění: Tvrdohlaví" nebo setkání genealogů - podrobný listopadový program naší knihovny...

Foto

Knihovna Jana Drdy v Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Knihovna Jana Drdy Příbram - listopad 2017

úterý 7. 11.
18 hodin
A co jsem měl dělat?
Přednáška Mgr. Martina Kalouse
Přednáška v rámci projektu Křehká Šance II., ve které se vězeňský psycholog z Věznice Příbram – Bytíz  snaží provést posluchače/diváky životem konkrétního vězně. V příběhu se bude zabývat nejen samotným trestem odnětí svobody, ale pokusí se nabídnout pohled na celý systém institucionální péče, kterým mnoho odsouzených projde, než se do vězení dostane. Bude se snažit přiblížit, jak vypadá aktuálně výkon trestu odnětí svobody a co jsou cíle a možnosti současného vězeňství. V přednášce se dotkne také toho, co by mohlo být funkční a co z historie ve věznicích funkční není.
Sál. Vstup volný.

úterý 14.11.
17 hodin
Dějiny umění: Tvrdohlaví
Přednáška Mgr. Jany Froňkové.
Sál. 30,- Kč.

čtvrtek 16.11.
16.30 hodin
Setkání genealogů
Sál. Vstup volný. (Paní Dvořáková už na setkání nejezdí!)

úterý 21.11.
18 hodin
Jan Blahoslav
Přednáška Vladimíra Donáta ml.
– nedoceněný velikán našich dějin: biskup a historik Jednoty bratrské, teolog, jazykovědec, překladatel, pedagog, muzikolog, skladatel, diplomat… kolik se toho dá stihnout za 48 let.
Sál. Vstup volný.

čtvrtek 23. 11.
18 hodin
Cesta ven ze šíleného světa
Besedu s Honzou Mendělem moderuje Tereza Křivská-Čižmariková.
Žijeme ve světě, kde je stále težší uchovat si psychické zdraví a vnitřní rovnováhu. Mnoho lidí se proto začíná odklánět od hektického a materialistického životního stylu a  snaží se vést alternativnější a duchovnější způsob života. Tento přechod ovšem není zdaleka jednoduchý, neboť esoterika se za poslední roky stala velmi populární a  lukrativní oblastí, která je plná často protichůdných směrů, rozporuplných názorů a scestných učení. Vyznat se v  nich, neztratit se a najít si svou zlatou střední cestu není vůbec snadný úkol. Honza Menděl, příbramský rodák a autor knih Cesta ven ze šíleného světa a Afirmace, se snaží pomoci lidem najít zdravou cestu ke spiritualitě a skloubit duchovní život s tím světským tak, aby se oba doplňovaly a podporovaly, a nepopíraly.
ÚP pro děti. 50,- Kč.

úterý 28. 11.
18:00 hodin
Veliká novina o hrozném mordu…
Země Izrael biblická i současná a Šimon Abeles v detektivním příběhu z Prahy 17. století.
Vydáme se po stopách hrdinů románu Marka Tomana Veliká novina o hrozném mordu Šimona Abelese. Autorské čtení a promítání archivních materiálů bude doplněno vyprávěním cestovatelky Evy Svobodové o Izraeli současném.
  V roce 1694 proběhl v Praze dnešními slovy senzační proces sledovaný širokou veřejností. Židovský obchodník Lazar Abeles byl obžalován z vraždy svého syna Šimona. Důvodem mělo být, že chlapec chtěl údajně přestoupit ke křesťanství. Proces doprovázel nátlak úřadů i letáková kampaň. Spisovatel Marek Toman ve svém románu Veliká novina o hrozném mordu Šimona Abelese (Argo, 2014) předložil vlastní představu o této události. Do dnešních dnů se dochovaly obrazové materiály spojené s Abelesovým příběhem: propagandistické tisky, výslechové protokoly, pitevní zprávy apod. Vystoupení Marka Tomana nabízí osobitý pohled na tyto materiály, stejně jako na celý výjimečný případ.
Sál, 50,- Kč.


Knihovna Jana Drdy, Příbram ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka