www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Knihkupecké čítání – Modlitba za Černobyl

2019-06-12 10:34:06 | Tomáš Bílek ©

V nakladatelství a knihkupectví Pistorius & Olšanská v Příbrami proběhne další z Knihkupeckých čítání. Ve čtvrtek 13. června od 17.00 hodin tak bude čítání věnováno letošní „seriálové celebritě“ Černobylu.

Foto

(Zdroj foto Tomáš Bílek)

V seriálových vodách se po Hře o trůny objevil nový favorit. Jen málokdo mohl tušit, že seriál Černobyl, zabývající se největší jadernou katastrofou v historii lidstva, se stane také jedním z nejpopulárnějších televizních seriálů vůbec. (V současné době je podle webu mezinárodní filmové databáze imdb.com nejlépe hodnoceným seriálem na světě.) Nemnozí však ví, že podkladem pro tvorbu scénáře byla kniha běloruské laureátky Nobelovy ceny za literaturu Světlany Alexijevičové – Modlitba za Černobyl.

Alexijevičová vytváří specifický literární žánr, jakousi mozaiku úryvků ze stovek rozhovorů s nejrůznějšími lidmi. Díky několikaleté autorčině práci se tak můžeme seznámit se svědectvím přímých účastníků výbuchu v Černobylu, s pocity vdov hasičů, kteří byli bez jakéhokoli varování vysláni hasit jadernou elektrárnu, s názory vojáků nasazených na likvidaci následků a dalšími, na jejichž život měla největší technologická katastrofa minulého století fatální vliv.

Tuto i další autorčiny knihy v České republice vydává nakladatelství Pistorius & Olšanská z Příbrami. Z knihy Modlitba za Černobyl budou číst Marcela Hašková a Tomáš Bílek. Předpokládaná délka čtení je 40 minut.

Tomáš Bílek


Tomáš Bílek ©


REKLAMA

Město Příbram

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka