www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Klasická hudba už v pondělí potěší návštěvníky i personál nemocnice

2018-05-31 09:22:26 | Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©

Festival Antonína Dvořáka se opět po roce vrátí do Oblastní nemocnice v Příbrami. Již 4. června zazní na recepci nemocnice a před jejím vchodem klasická hudba v podání profesionálů a žáků základních uměleckých škol z Příbrami. Těšit se můžete hned na dvě produkce, a to zcela zdarma.

Foto

Klasická hudba už v pondělí potěší návštěvníky i personál nemocnice.
(Foto Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota)

Poprvé to bude v 11 hodin. Vystoupení se nazývá „Dostaveníčko“ a v prostoru před nemocnicí se představí kvartet zobcových fléten ZUŠ na náměstí TGM Příbram a sbor ze ZUŠ A. Dvořáka. Spolu s nimi zahraje i žesťový kvintet Brastet.

Přesně od 13. hodiny se pacienti, návštěvníci i zaměstnanci nemocnice mohou těšit na vystoupení „Pohlazení po duši“, které obstará pěvecký soubor Canzonetta ZUŠ na náměstí TGM v Příbrami a smyčcové Kairovo kvarteto. Odehraje se ve foyer naší nemocnice.

„V těchto koncertech se ruší odstup mezi umělci a diváky. Divák se stává nedílnou součástí uměleckého výkonu a zažije hudbu zevnitř tělesa, které jí provádí. Divák je nejen v centru dění, ale také si zazpívá a přímo ovlivní konečný výsledek koncertu,“ říká ke Dnu s Antonínem Dvořákem ředitelka festivalu Albína Houšková.

Koncerty se uskuteční 4. června od 11 (prostor před vchodem) a od 13 hodin (prostor hlavní recepce). Vstup je zdarma. Jste srdečně zváni.

Bc. Martin Janota,
specialista pro styk s veřejností


Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka