www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Jaký bude osud aquaparku? - NOVELISACE

2019-04-16 09:22:18 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.©

V pondělí 15. dubna se sešli zastupitelé města na pracovní poradě, kdy se řešila plánovaná rekonstrukce aquaparku. Setkání byli přítomni také projektanti, architekt i odborný konzultant, který na projektu s městem spolupracuje od začátku.

Foto

(Jedna z vizualizací rekonstruovaného Aquaparku)

Pracovní schůzky se zúčastnilo celkem 19 zastupitelů, kteří velmi věcně diskutovali o problematice aquaparku, potřebě rekonstrukce, jejím rozsahu, navýšení ceny a v neposlední řadě o termínech realizace.

Zastupitelé měli na přítomné odborníky připravenu řadu otázek a další vyplývaly z průběhu diskuse. Ačkoliv se jednalo „pouze“ o pracovní poradu, je zřejmé, že zastupitelé jsou nakloněni rekonstrukci, a to i přes vyšší cenu než byla v roce 2016 odsouhlasena.

Nicméně konečné rozhodnutí bude učiněno při veřejném zasedání zastupitelstva. Pokud zastupitelé budou většinově hlasovat pro rekonstrukci, bude příbramský aquapark uzavřen pravděpodobně od července příštího roku. Znovuotevření je pak naplánováno na jaro 2023.

„Jsem velice potěšen, že se zastupitelé sešli v takovém počtu a drtivá většina se vyjádřila v závěrečné diskusi pro to, aby byl rozsah stavby předložen na jednání zastupitelstva kompletní. Většina zastupitelů nechce stavbu etapizovat a přeje si co nejrychlejší průběh přípravy i realizace,“ uvedl po pracovní poradě místostarosta Martin Buršík.

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí


Vážení čtenáři!

Jelikož příbramská radnice uvolnila několik zásadních materiálů, bezprostředně se týkajících projednávané problematiky rekonstrukce příbramského Aquaparku, předkládám důkladnějším z Vás tyto materiály k prostudování:

* Rekonstrukce Aquaparku Příbram - pracovní porada zastupitelů

* Rekonstrukce Aquaparku Příbram - Ing. J. Macek: oponentní posudek "Celková rekonstrukce a modernizace Aquaparku Příbram"

* Rekonstrukce Aquaparku Příbram - Vyhodnocení odborného posudku Ing. J. Macka "Celková rekonstrukce a modernizace Aquaparku Příbram"

* Rekonstrukce Aquaparku Příbram - Oponentní odborný posudek ČVÚT

* Rekonstrukce Aquaparku Příbram - Vyhodnocení odborného posudku ČVÚT


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-04-23 08:20:06 IP: 194.213.41.***
Zhlédl jsem rozhovor s místostarostou Buršíkem a musím konstatovat, že 1) právě nyní (před hlasováním) přijít s informací, že pokud ne, tak se bazén zavře, považuji za vyhrožování a neseriózní - asi náhoda, že se to ví (nebo se to chce vědět) právě před důležitým hlasováním ANO x NE; 2) pan místostarosta asi otevřel "Pandořinu skříňku", když zmínil variantu zbourání a výstavbu nového - pokud si pamatuji, tak tato varianta nikdy na stole nebyla a nyní se dozvídáme, že ano, že je v podstatě stejně nákladná, ale nevýhodná, protože ZM schválilo rekonstrukci a bylo by to časově náročnější. Ale ouha, na něco se zapomnělo a to na to, že když se dělá rekonstrukce, tak se to netýká haly a ta zůstane pořád "nerozměrová", kdežto, kdyby se zbouralo a stavělo nové, tak za stejné peníze je nový aquapark, nová hala - prostě vše nové (a předpokládám i ve správných rozměrech). Nebo se mýlím a ta demolice a výstavba se týkala jen aquaparku???; 3) vím, co je cenová soustava URS, vím, že ceny jdou neustále nahoru, ale navýšení této cenové soustavy od roku 2017 opravdu není téměř uváděných 30%, jak zdůvodnil navýšení ceny p. místostarosta a to se ještě stále kalkuluje s cenou cca 370 mil. Kč, což je ovšem opět od vedení města zavádějící, protože po započtení všech uváděných nákladů a po započtení DPH se cena vyšplhává až k magickému číslu téměř 500 mil. Kč, což je oproti plánovaným 300 mil. Kč navýšení o více než 60% (a to mám ještě v paměti prvotní odhady 50-70 mil. Kč); 4) Jako příklad ziskového provozu uvádět plavečák v Táboře, který se otevřel 1.2.2019 a to ještě do zkušebního provozu - to je snad žert.
Autor:Honza B. Vloženo: 2019-04-18 11:39:38 IP: 109.72.3.***
Všechno rozestavěno,nic nedotaženo a do toho radnice přichází s opulentním projektem na úvěr rekonstrukce bazénu.Začínám se bavit.Mnou navrhovaný postup - rozum do hrsti.
Autor:obyčejný občan Vloženo: 2019-04-17 20:03:15 IP: 90.181.147.***
S930: v dětství jsem se naučil velmi rychle plavat. Bazén ještě nestál. Pánek: bydlím v Příbrami a garáž nemám u domu.Takže podporovat lenost a neudělat pár kroků navíc.Palec nahoru.
Autor:S930 Vloženo: 2019-04-17 17:52:22 IP: 157.25.167.***
Josef Vacek + Obyčejný občan: oba dva pánové, prosím, napište Vaši argumentaci rodičům dětí, kteří se nebudou mít kde (anebo za hodně draho) naučit plavat (například). Tedy pokud tady ještě bude žít někdo s reprodukční schopností když tu bude hromada parkovacích domů. Jeden napište přímou argumentaci a druhý pak s prokázáním na plavecký výcvik v parkovacím domě. Rád si je přečtu a slibuji, že se budu snažit je pochopit.
Autor:Pánek Vloženo: 2019-04-17 16:09:28 IP: 37.188.251.***
Parkovací domy nevyřeší problémy s rezidentním parkováním, které jsou nejpalčivější. Příkladem budiž nové parkoviště u březohorského hřbitova, které přes zoufalé parkování na drkolnovském sídlišti zůstává nenaplněno. Lidi chtějí parkovat u domu. Na drkáči by se místo nejspíš našlo, ale proč má město platit parkování části občanů. Na povinná parkovací místa či garáže u rodinných domů také město nepřispívá. A kam postavit parkovací domy na sídlišti? A komu pomůže parkovací dům u nádraží, když je tam mimo pracovní dobu pusto a prázdno? Srovnávat cenu nového bazénu s nezbytnou rekonstrukcí je populismus, oprava vždy vyjde podstatně dráž. A vyhrožovat trestním stíháním? Proč ne, když to jde vykoupat se doma u vlivného podnikatele, že?
Autor:Kolemjdoucí Vloženo: 2019-04-17 10:01:56 IP: 109.72.12.***
V mém příspěvku ale není nikde napsáno že jsem proti výstavbě parkovacích domů. Jenom jsem chtěl napsat, že současné vedení města se snažilo a snaží se situací okolo parkování něco dělat, viz i plánovaná parkoviště ve vnitroblocích, aj. Údajně je růst celkového počtu automobilů v Příbrami za poslední roky přibližně 4%, každý rok tedy přibývá okolo 700 automobilů na příbramských ulicích! Já si prostě myslím, že není pravda že by se město nesnažilo a že se jen hledají příčiny proč něco nejde.
Autor:obyčejný občan Vloženo: 2019-04-17 08:20:09 IP: 90.181.147.***
Kolemjdoucí : Pořád hledejme příčiny, proč to nejde! Nejsou pozemky, nejsou peníze, nejsou dotace... Nezdá se vám, že v některých městech to jde a v Příbrami to prostě nejde? Asi to někomu v našem městě takhle vyhovuje. Je to jako s malým děckem. Když se mu nechce a nebaví jej to, tak to bude drhnout a nakonec to neudělá. A určitě si najde hodně výmluv proč to nejde. Máme v našem městě určité preference a vůbec nás nepřekvapí, že starosta po návštěvě sdělí obyvatelům města, že byl v Táboře a tam mají 2 parkovací domy a třetí staví. V Táboře mají tedy hodně pozemků? Asi ano, když v Příbrami není žádný.Nebudu hledat v katastru, je mi celkem jedno, čí jsou pozemky. Vidím jako občan např. pozemek proti finančáku a proti nemocnici... Ale vím jedno, že když se do něčeho opřu a je to moje preference, tak se dá lecos vyřešit. A někdy se v Příbrami dějou věci neuvěřitelné. Je zázrakem, že se dají protlačit proti všem, když se chce.
Autor:Kolemjdoucí Vloženo: 2019-04-16 22:40:00 IP: 109.72.12.***
Obyčejný občan: Zapomněl jste s parkovacími domy na takovou "maličkost", a to je, že Příbram nevlastní žádné pozemky, což tedy rozhodně není vina současného ani minulého vedení radnice. Za poslední čtyři roky se vybudovalo pět parkovišť s cca 350 parkovacími místy a začínají se budovat další. To se mi nezdá zrovna málo, v porovnání s předchozími lety!
Autor:obyčejný občan Vloženo: 2019-04-16 22:11:28 IP: 90.181.147.***
Světoběžník: Jak dlouho bude Příbram čekat na dotaci pro parkovací dům? Už teď je pozdě. Opálit se můžete kdekoliv u rybníka či řeky. Ve vaně si můžete udělat vířivku pohybem ruky. Určitě existuje i levnější varianta opravy aquaparku. Rozesmál jste mně s tím Německem. U nás máme jinou samozřejmost. Asi jste se tam byl vykoupat, ale nežil jste tam. Srovnáváte nesrovnavatelné.
Autor:Světoběžník Vloženo: 2019-04-16 19:19:25 IP: 105.80.120.***
Obyčejný občan: Na parkovišti moc bronzu nenachytáte a vířivku tam taky nenajdete. Ale vážně, zatímco Aquapark si musí město zafinancovat samo, na parkovací dům je možné získat dotaci, což se městu zatím nepodařilo, ale co není může ještě být. Takže to nestojí buď aquapark nebo parkovací domy, ale obé musí jít souběžně, taková je situace. A kvalitní aquaparky jsou pro města, i daleko menší než Příbram, např. v sousedním Německu, naprostou samozřejmostí.
Autor:F. Pokorný Vloženo: 2019-04-16 18:17:40 IP: 176.98.120.***
Pane Vacku, buďte ve vší slušnosti tak laskav a přestaňte zastupitelům města vyhrožovat trestním stíháním. Navíc - vzhledem k četným kauzám zde mnohokrát probíraným vzniklým během vašeho 11letého starostenského extempore - vy ekonomickým expertem v žádném případě nejste a nikdy nebudete. Problém aquaparku jen politicky bez jakýchkoli ohledů a skrupulí zneužíváte a štvete zastupitele proti sobě. Pokud nebude příbramský aquapark už konečně rázně řešen a vyřešen, a vy žádnou alternativu schopen nabídnout nejste, během několika let ho zavře hygiena nebo statik, protože některé nosné konstrukce jsou již zásadním způsobem narušené. A nelze se tomu divit, 42 let stará stavba je na mezi své životnosti a současný neutěšený stav areálu snad již takřka nikoho nepřekvapuje.
Autor:obyčejný občan Vloženo: 2019-04-16 16:41:59 IP: 90.181.147.***
Položil si někdo ve vedení města Příbram tuto otázku? Aquapark nebo 4 parkovací domy? Bude toto rozhodnutí města pro PLAVCE nebo pro OBYVATELE Příbrami? Co potřebuje Příbram více? Jsou v Písku (Táboře) tak "blbí" radní, když tam příbramské vedení jezdí pro nápady? Má někdo z našich konšelů instink a předvídavost ohledně budoucnosti města? Potřebuje starosta pomník jako byla KOULE na náměstí-kam žádný turista nezavítá? (i když podle předpokladu by měl). Má někdo ve vedení města ODVAHU říci lidem,že AQUAPARK je důležitější než PARKOVÁNÍ? Nebo je to jenom parta přikrčených lízátek, kteří už zase čekají na nové volby? Je schopen někdo z konšelů mluvit tak, aby šlo OPRAVDU o blaho Příbrami bez ohledu na to jestli bude ZNOVU ZVOLEN? Jste všichni populisti?
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2019-04-16 14:35:01 IP: 193.35.102.***
V době kdy město Písek pozastavilo začátkem dubna 2019 projekt výstavby nového bazénu, tak v Příbrami se vedení a výrazná většina jeho zastupitelů ženou do naprosto neodpovědného investičního dobrodružství. Důvodem rozhodnutí píseckých radních byly především vysoké náklady stavby. A přitom odhadovaná částka pro výběrové řízení na stavbu nového bazénu byla v Písku 350 milionů korun bez daně, tedy o třicet milionů korun levnější než v Příbrami. Podle některých stavebních odborníků by se však finální cena stavby mohla přiblížit až k částce půl miliardy korun. O zastavení projektu rozhodlo mimořádném zasedání před čtrnácti dny osmnáct píseckých zastupitelů. Navrhli vypracovat nový a úspornější návrh. Doufám, že odpůrci naší "megalomanské" stavby z příbramské Šance a ODS, prosadí při finálním rozhodnutí o přijetí úvěru, jmenovité hlasování. To proto, aby před historií bylo jasné, kdo svým nekompetentním rozhodnutím způsobil ekonomický kolaps podbrdského města Příbram. A také proto, aby ulehčili orgánům činným v trestním řízení jejich práci. Až budou v rovině trestního práva vyšetřovat osobní odpovědnost jednotlivých členů zastupitelstva města, na trestném činu, porušování povinností při správě cizího majetku.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka