www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Integrovka s Mačkovem rozezněly hornický domeček

2018-04-08 09:06:53 | ISŠ HPOS Příbram, Mgr. Klára Bambasová ©

Ve středu 28. března navštívili Integrovanou střední školu hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram kamarádi z Domova Petra v Mačkově. Tak jako každý rok přijeli i letos s krátkým programem plným lidových tanců.

Foto

Integrovka s Mačkovem rozezněly hornický domeček
(Zdroj foto: Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb, Příbram)

Po slavnostním obědě v restauraci Na Plzeňské se jak žáci, tak Mačkovští, přesunuli do hornického domečku na Březových Horách, kde si vyzkoušeli nejrůznější velikonoční ruční výrobu: zdobení perníčků, barvení vajec, pletení pomlázky, pečení jidášů či vyrábění „háčkovaných“ obrázků. Do všeho se pustili nejen Mačkovští, ale i žáci 3. ročníku oboru Hotelnictví, paní vychovatelky z Mačkova a paní učitelky z „Integrovky“.

To ale nebyl jediný zážitek z domečku. Nejen žáky a klienty, ale i osazenstvo domečku rozveselil zvuk heligonky, kterou si s sebou z Mačkova přivezla paní vychovatelka Irenka. Jeden ze zaměstnanců ji doprovázel na housle, ba dokonce si od Irenky heligonku půjčil. Do zpěvu se zapojili úplně všichni, kteří v tu dobu v domečku byli. Bylo prostě veselo, zpívalo se, vyrábělo se, milí lidé v domečku… Jak ten čas rychle utekl…

Následovalo tradiční společné zakončení setkání v cukrárně s kafíčkem a nějakou sladkou dobrotou. Radost, skvělé vztahy a těšení se na Velikonoce provázely všechny během celého dne.

Další setkání se uskuteční v polovině června, tentokráte však „integrováci“ pojedou do Mačkova.

Za ISŠ HPOS Příbram Mgr. Klára Bambasová


ISŠ HPOS Příbram, Mgr. Klára Bambasová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka