www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Huntíček 2016

2016-12-12 09:02:56 | Aleš Novák ©

Co je huntík ví v Příbrami snad každý. Jde o hornický vozík na rudu. Co je Huntík (s velkým H), ví spousta muzikantů a muzikantských fanoušků: je to hudební festival, který už přes dvacet let obohacuje kulturní program Příbramska. Ale co je Huntíček, to už možná úplně každý vědět nebude. Huntíček je mladší sourozenec Huntíku (taky s velkým H), který se dočkal v listopadu druhého ročníku.

Foto

Skupina Blechy
(Foto Jaroslav Straka (o.s.Salamandr))

Protože je to mladší sourozenec, tak i účastníci jsou mladší, ale se svými dospělejšími kamarády muzikanty se můžou úplně směle měřit. Však taky vítězka loňského ročníku "malého" Huntíčku postoupila na letošní "velký" Huntík a tam zcela suverénně vyhrála v diváckém hlasování.

Letošní, v pořadí už druhý Huntíček, přehlídka mladých muzikantů, proběhl v sobotu 12.11.2016 na Malé scéně Divadla Antonína Dvořáka. Hlavním organizátorem a pořadatelem přehlídky je občanské sdružení Salamandr.

Na pódiu se vystřídalo sedm účinkujících, přičemž většinou šlo o hudební skupiny. Zahajoval sbor Huntíček, což je partička, která se schází v příbramském DDM. Čistě orchestrální produkci předvedly tři flétny pod názvem Flauttrio. Ryzí písničkářství ukázal Patrik Kovář, vítěz zlínského Czechtalentu.

Jirka Řehulka, písničkář už trochu odrostlejší, vystoupil se třemi dětmi pod jménem Flétnové trio. Jedinou sólistkou, která odvážně vystoupila sama s písničkou Najednou (z filmu Ledové království), byla dívka vystupující pod jménem Karolínka. Jiří Chvalník přišel na pódium se svými dětmi a jejich "kapela" se jmenovala Chval trio.

Loňská vítězka, Natálie Krupová, hrající na ukulele, letos přivedla větší skupinu (celkem jich bylo šest) dětí se stejným nástrojem, všichni dohromady vystupovali pod názvem Blechy.

A Blechy nakonec dostaly i hlavní cenu - dort s obrázkem mloka neboli salamandra. Pro svůj kousek dortu si mohl přijít každý účastník, nešlo o to, kdo se jak umístil, ale o radost z muziky. A té si mladí hudebníci i diváci, kteří na Malou scénu přišli, užili vrchovatě.

Aleš Novák


Aleš Novák ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka