www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Den otevřených dveří na oslavu svátku sv. Floriána

2017-05-05 09:20:37 | nprap. Pechačová ©

U příležitosti svátku patrona hasičů svatého Floriána byl uspořádán na stanicích územního odboru Příbram (stanice Příbram, Dobříš a Sedlčany) den otevřených dveří. Toho využila nebývale velká skupina především dětských návštěvníků v doprovodu učitelů a rodičů.

Foto

Den otevřených dveří na oslavu svátku sv. Floriána.
(Zdroj foto nprap. Pechačová )

Na stanicích byl pro děti připraven velmi pestrý program, který mimo jiné zahrnoval prohlídky současné techniky používané u HZS. Bylo zde také mnoho soutěží a vědomostních kvízů. Mezi ty nejnavštěvovanější soutěže patřil takzvaný domeček rizik, kde se děti učí hrou předvídat jednotlivá nebezpečí, které na ně mohou číhat v domácnostech.

Dále si také ověřily znalost čísel tísňového volání a naučily se, jak si správně zavolat o pomoc. Krom toho naprostá většina dětských návštěvníků využila možnosti vyzkoušet si jízdu na koloběžkách značky YEDOO.

Pro návštěvníky si připravili program také složky integrovaného záchranného systému. Policie České republiky představila svou zásahovou techniku pořádkové jednotky, čtyřkolku do nepřístupného terénu a rychlý dálniční automobil v civilní verzi.

Zdravotnická záchranná služba předvedla své výjezdové automobily včetně vozidla rendez-vous. Další program si připravila i Městská policie. Obdobná nabídka byla připravena i na pobočních stanicích Dobříš a Sedlčany.

To, že se den otevřených dveří opravdu vydařil, dokumentuje velký počet návštěvníků, kdy nám stanice navštívilo cca 900 osob, z nichž největší počet se dostavil na stanici Příbram a to více jak 500.


nprap. Pechačová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka