www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dálniční kupóny

2017-12-19 08:55:53 | PČR ©

Zpoplatněné pozemní komunikace, kde je nutné mít dálniční kupón, jsou označeny dopravními značkami s názvem „Dálnice“ nebo „Silnice pro motorová vozidla“. Lze je zakoupit na poštách či čerpacích stanicích, jsou desetidenní, měsíční či roční.

Foto

(Foto archiv)

Kupón se skládá ze dvou dílů, na oba se musí vyplnit registrační značka vozidla, ne však obyčejnou tužkou. Jeden díl se umisťuje na vnitřní stranu čelního skla u pravého dolního okraje, nesmí bránit řidiči ve výhledu a zároveň musí být dobře viditelný z vnější strany automobilu. Druhý díl kupónu je nutné si uschovat, slouží ke kontrole Policií ČR nebo celními orgány.

Pokud je dálniční známka nenalepená, bez označení doby platnosti nebo bez vyplněné registrační značky, je neplatná. Po skončení doby platnosti musí být odstraněna. Pokud odstraněna není, motorista nemá na zpoplatněném úseku dálniční kupón nebo nesplnil výše uvedené povinnosti, hrozí mu na místě pokuta do výše pěti tisíc korun, ve správním řízení dokonce až sto tisíc korun.

Dálniční známky jsou platné vždy do konce ledna, od 1. února musí být již nové. Policisté kontrolují výše uvedené skutečnosti v rámci běžného výkonu služby v průběhu celého roku.


PČR ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka