www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Blíží se Vánoce, nastává čas kapesních zlodějů

2017-12-01 08:22:24 | PČR ©

Nezadržitelně se blíží vánoční svátky, ani v tomto svátečním období však zloději „nespí“, nastává jejich čas. V obchodech bývá větší množství lidí, vytvářejí se fronty, nakupující u sebe mívají větší množství peněz. Nedbalého zacházení s majetkem a také nepozornosti využívají právě kapsáři.

Foto

Blížící se Vánoce, nastává čas kapesních zlodějů.
(Ilustrační foto archiv)

Krádež bývá blesková, předem nacvičená. Okradený ani nic nepostřehne, zjistí to až mnohem později. Někteří pachatelé maskují svou rychlou ruku pod bundou, kterou přes ni přehazují nebo se také mohou snažit odpoutat pozornost tím, že vyvolají hádku nebo se vyptávají na různé zboží. Jejich komplic má pak prostor pro spáchání zlodějny.

Muži by měli vědět, že peníze a doklady nemají nosit v zadní kapse kalhot. Ženy by rozhodně neměly nechávat kabelky volně položené na nákupních vozících. Peněženky a cennosti by neměly mít na vrchu kabelky, ty by měly nosit pokud možno u těla a využívat jejich různá zapínání.

A co dělat bezprostředně po zjištění krádeže? Co nejdříve kontaktovat policii. Pokud byla odcizena platební karta, ihned ji zablokovat. Pokud byly odcizeny klíče od domu, co nejrychleji učinit opatření proti jeho vykradení.

Při opouštění vozidla na parkovišti by mělo být základním pravidlem zkontrolovat, zda jsme na viditelném místě nezanechali nějaké věci. Taška či telefon přitahuje pozornost nenechavců, působí to na ně jako magnet. Zvýšená obezřetnost je na místě. Nepříjemná zkušenost pak může pokazit klidné prožití svátků.

Kvůli zajištění bezpečnosti, veřejného pořádku a plynulosti silničního provozu policie zintenzivnila výkon služby. Policisté se zaměřují zejména na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa s vyšší koncentrací osob, např. kulturní a společenské akce.


PČR ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka