www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

1. července bylo slavnostně spuštěno Centrum sociálních a zdravotních služeb

2015-07-03 07:30:55 | Město Příbram, TZ ©

1. července se v Příbrami uskutečnilo slavností setkání u příležitosti zahájení činnosti nového Centra sociálních a zdravotních služeb (dále centrum). Akce, jíž se účastnilo na 100 hostů, se konala za přítomnosti představitelů vedení města a jednotlivých vedoucích tohoto centra.

Foto

1. července bylo slavnostně spuštěno Centrum sociálních a zdravotních služeb.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Setkání zahájila místostarostka města Příbrami Bc. Alena Ženíšková, pod jejímž vedením nové centrum vzniklo. „Po podzimních volbách v roce 2014 nové vedení města Příbrami komplexně zhodnotilo stav poskytovaných sociálních a zdravotních služeb ve městě a na základě těchto zjištění se rozhodlo sociální politiku ve městě převzít pod svoji kontrolu a sjednotit ji tak, aby byl nový model poskytování sociálních a zdravotních služeb schopen pod jednotným vedením reagovat na aktuální potřeby města a jeho občanů,“ uvedla k prvotní motivaci vzniku centra místostarostka Ženíšková s tím, že síť řady odborných pracovišť nyní nově zastřešuje právě Centrum sociálních a zdravotních služeb.

Jednotlivé služby, které v průběhu života může potřebovat každý člověk, centrum zastřešuje, zabezpečuje a řídí v zařízeních rozmístěných na několika místech ve městě. Na včerejším setkání se přítomným občanům a hostům prezentovaly tyto služby a jejich provázanost prostřednictvím vedoucích jednotlivých středisek centra: domů s pečovatelskou službou, domova seniorů, městských jeslí (dle novely zákona nově dětská skupina) a rehabilitačního stacionáře, Azylového domu, odborného sociálního poradenství a Střediska terénních služeb. Zazněla také informace, že aktuálně probíhá spolupráce s příbramskou nemocnicí ve věci zprovoznění Protialkoholní záchytné stanice.

„Hlavním motorem reorganizace je snaha o vytvoření a poskytnutí důstojných podmínek života občanům v našem městě, kteří se dostali do jakékoliv nepříznivé situace. Stáří, nemoc, chudoba, invalidita, nezaměstnanost, bezdomovectví. Každý občan, a to včetně dětí, se může v průběhu svého života s těmito nepříznivými stavy setkat,“ uvedla ke spuštění centra místostarostka města Bc. Alena Ženíšková s tím, že právě z hlediska dlouhodobé koncepce musí být město schopno zajistit svým občanům (zejména dětem a seniorům) v nouzi pomoc. „A navíc zajistit další služby tak, aby na sebe smysluplně navazovaly,“ dodala na závěr místostarostka a poděkovala všem, kteří se na vzniku centra podíleli, za vzornou spolupráci.

1. července se v Příbrami v restauraci Švejk uskutečnilo slavností setkání u příležitosti zahájení činnosti nového Centra sociálních a zdravotních služeb.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)
Přítomným občanům a hostům se sociální a zdravotní služby a jejich provázanost prezentovaly prostřednictvím vedoucích jednotlivých středisek centra.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodová ©)
Slavnostního otevření CSZS se zúčastnila také Viktorie Sovová, žákyně ZŠ Bratří Čapků, která vytvořila nové logo centra.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodová ©)
Na setkání se dostavil také příbramský zastupitel RSDr. Jiří Svoboda, který je i předsedou Výboru pro sociální věci Středočeského kraje. Jiří Svoboda poděkoval vedení města za úsilí spojené se zkvalitněním služeb pro občany.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodová ©)


Město Příbram, TZ ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:duchodce Vloženo: 2015-07-04 06:44:06 IP: 176.98.110.***
apropo.dřívější radnice se taky cpala v uvedené restauraci a krásně zadarmo.Příklady táhnou??????????
Autor:J. Procházka Vloženo: 2015-07-04 05:35:20 IP: 95.105.110.***
Probůh, Luboši, vy ale plácáte nesmyly. Pan Mestl si dal pár piv při obědě a po obědě, bohužel na anonymní udání, byla a musela být tato situace šetřena. A to také byla. V pracovní době! Pane Luboši nelžete! Stejně tak po odhalení památníku obětem holokaustu byli představitelé Židovské obce a Američané pozváni do zámečku na slavnostní přípitek. Slavnostní přípitek, pane Luboši. To se v takové situaci sluší a patří, pane Luboši! To je etiketa, jestli Vám to slovo ovšem něco říká. Etiketa například není, když nějaký opoziční politik, zvolený zastupitel, úmyslně pomlouvá, anonymně nebo skrze své nohsledy lže a štve lidi proti svému politickému soupeři, aby se na základě takového svinstva dostal zpátky k moci. To do etikety nepatří, pane Luboši!
Autor:Luboš Vloženo: 2015-07-03 23:13:46 IP: 176.98.110.***
Mělo by se měřit stejným metrem, všichni radní si měli dýchnout kolik požili alkoholu v pracovní době. Když se zbavili ředitele Mestla za 0,7% alkoholu, a to byl pan Mestl po pracovní době! Pana Mestla se chtěli zbavit, protože jeho místo nabídnou kamarádovi. V této době, kdy ve městě nenarazíte na městského policajta, je více než podezřelé, že na anonymní udání na pana Mestla, že požil alkohol, se na místo okamžitě vypravila celá eskorta ve složení městská policie, lékař a pracovníci radnice. A to prosím, po pracovní době. Radní požívají v pracovní době alkohol, na rautech, například po odhalení památníku obětem holocaustu, kdy na Zámečku teklo víno proudem a to ve 12:00 hodin.
Autor:Luboš Vloženo: 2015-07-03 23:02:35 IP: 176.98.110.***
A kde jako bude mít ro centrum sídlo? Nebude náhodou místo umělecké školy, které šéfoval pan Mestl? Říká se, že o tuto budovu je veliký zájem:-)
Autor:LR Vloženo: 2015-07-03 13:34:47 IP: 176.62.232.***
A to jako slavíte že se jednotlivé fungující služby sloučily pod jeden celek ? No nevím .
Autor:Ivan Hron Vloženo: 2015-07-03 12:12:13 IP: 176.62.232.***
pro zdenek karkan Vloženo: 2015-07-03 09:47:00////========== Kouzlo nechtěného, dobrý postřeh! :) Já jsem se zase u úvodní fotky domníval, že se k nám stěhuje Madeleine.
Autor:zdenek karkan Vloženo: 2015-07-03 09:47:00 IP: 109.72.2.***
Mělo se to asi konat někde jinde, než v restauraci U Švejka - viz nápis To se nám to hoduje, když nám lidi pučujou. Jinak ale dobře, že se to všechno takto sloučilo a bude v tom snad lepší dostupnost pro lidi, kteří to opravdu potřebují
Autor:A. Procházka Vloženo: 2015-07-03 09:36:56 IP: 106.85.110.***
Řihák, Šedivý, Humlová, Kareš vznikajícímu Centru házeli klacky pod nohy a snažili se jeho vzniku za každou cenu zabránit. Člověku se z té jejich politiky tak akorát zvedá žaludek. A ejhle. Centrum je přesto na světě a podle mého názoru má dobře našlápnuto. Paní místostarostko, bravo! Snad i my nakonec dohoníme města, kde nezaspali a už to tam dávno funguje. A dobře.
Autor:Milena Poláková Vloženo: 2015-07-03 09:09:39 IP: 89.102.186.***
Hezký počin, jen tak dále Sice nerada slyším slova, jako chudoba, bezdomovectví,nezaměstnanost, to asi my všichni... Ale co naděláme, je to bohužel realita dneška. EU chudobu nezaměstnanost a bezdomovectví neřeší, řeší pouze nepodstatné nesmysly, a ti, co ty nesmysly upřednostňují jsou za ně dokonce velmi dobře placeni. Jsem ráda, že se naše město stará o záležitosti týkající se důstojnosti života lidí. Nenechat vlastní spoluobčany "padnout" má být prioritou nejen kvůli pokroku ve smyslu společnosti, ale i ve smyslu sounáležitosti a morálky.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka