www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Prokopská pouť v Hornickém muzeu

2019-07-02 08:02:09 | PaedDr. Josef Velfl ©

V neděli 7. července 2019 proběhne od 14 hodin v areálu Hornického muzea Příbram na nádvoří Ševčinského dolu hlavní program Prokopské pouti, vztahující se k letošnímu výročí 440 let od povýšení Příbrami na královské horní město císařem Rudolfem II.

Foto

Hornické muzeum Příbram, Ševčinský důl.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Po slavnostních fanfárách zavítá na nádvoří dolu císař Rudolf II. v rámci divadelního představení a zároveň se uskuteční vystoupení členů historického šermu Adorea a dojde k předání historické listiny povyšující Příbram na královské horní město.

Návštěvníci budou moci následně shlédnout novou část hlavní hornické expozice, ve které je vystaven i tento dokument z roku 1579.

Další novinkou bude zpřístupnění nové výstavy v plenéru o historii vojtěšské úpravny. Výstava je situována v místech, kde se toto zařízení nacházelo. Řadu let již úpravna neexistuje a nyní zde vznikl lesopark. Sem se návštěvníci dopraví jízdou důlním vláčkem poté, co projedou rovněž úsek podzemí v Ševčinské dopravní štole.

Vstup do všech expozic muzea od 9 do 18 hodin v areálu Ševčinského dolu, dolu Vojtěch, Anna i Drkolnov bude za symbolickou jednu korunu.

Josef Velfl,
ředitel Hornického muzea Příbram


PaedDr. Josef Velfl ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka