www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Malá hala Zimního stadionu se dočká nového osvětlení, na velké hale probíhá rekonstrukce střechy

2019-06-20 08:09:05 | Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková ©

Celoroční provoz ledové plochy na Zimním stadionu v Příbrami se vyplácí. Konají se zde nejrůznější turnaje, soustředění a kempy. Zelenou dostaly investice do zázemí malé haly včetně nového LED osvětlení hrací plochy a také oprava střechy velké haly.

Foto

Příbram, zimní stadion.
(Foto Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková)

Po vstupu do online rozpisu ledů je na první pohled zřetelné, že ledová plocha je i přes léto hojně využívána, což potvrzuje i vedoucí Zimního stadionu Zdeněk Kálal: „Zájem o ledovou plochu přes léto je dokonce větší, něž jsme předpokládali. Na svá soustředění k nám jezdí nejen české, ale i zahraniční kluby, kdy jim zároveň zprostředkováváme i ubytování, stravování a další služby. To vnímám jako velké pozitivum i pro město.“ Rozhodnutí vedení Sportovního zařízení města Příbram, letos poprvé ledovou plochu na léto nerozmrazovat, se tedy ukázalo jako dobré rozhodnutí.

Od ukončení hokejové sezóny probíhá postupně každoroční údržba zázemí, strojovny a odstartovaly také další investiční akce, které povedou k bezpečnějšímu a hospodárnějšímu provozu Zimního stadionu. „Jednou z těch větších investic, na které se nyní pracuje, je výměna starého a nehospodárného osvětlení malé haly za modernější a úspornější LED světla. Druhou, ještě významnější investicí, je oprava střechy velké haly zimního stadionu, která započala začátkem června a dokončena bude během léta,“ komentuje investice ředitel Sportovního zařízení Jan Slaba.

V malé hale byla tento týden demontována in-line plocha, na které se hrál hlavně hokejbal. Konal se zde například Finálový turnaj ligy žen, závěrečný kemp české hokejbalové reprezentace žen, nebo soustředění mužského A týmu. Nyní v hale probíhá demontáž starého osvětlení, které bude nahrazeno ledkovou technologií. „Ihned po dokončení výměny osvětlení začneme mrazit, ledová plocha v malé hale tak bude k dispozici zhruba od poloviny července,“ doplňuje Kálal.

Bc. Miroslava Poláková,
tisková mluvčí,
Sportovní zařízení města Příbram

Rekonstrukce střechy velké haly.
(Foto Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková)
Malá hala Zimního stadionu se dočká nového osvětlení.
(Foto Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková)


Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka