ZŠ Březové Hory ovládla Mistrovství republiky ve futsale

2019-04-09 09:12:23 | ZŠ Březové Hory, Mgr. Josef Strejc ©

Ve středu 3.4.2019 se probojovala ZŠ Příbram – Březové Hory na finálový turnaj školní futsalové ligy, který hostila sportovní hala ve Ždáru nad Sázavou. Postup si zajistili dva týmy, mladší žáci (6.-7. třída) a starší žáci (8.-9. třída).

Foto

(Foto ZŠ Březové Hory)

Mladší žáci svůj turnaj jasně ovládli a soupeřům nedali žádnou šanci. V semifinále porazili 5:1 kluky ze ZŠ Znojmo a ve finále si stejně jednoduše poradili s pražskou ZŠ Marjánka (hráči ze Sparty Praha), výsledkem 7:3. Tím vylepšili loňské druhé místo.

Starší žáci nakonec svůj turnaj také vyhráli, po těžkém finálovém souboji, ale postupně. V semifinále s lehkými obtížemi porazili 4:2 ZŠ Přerov, když soupeř vedl a kluci museli výsledek obracet. Ve finále se utkali s fotbalovou akademií FAČR ze ZŠ Pardubice, která v semifinále jasně porazili sparťany ze ZŠ Marjánka. Ve finále se hrál hezký futsal, Pardubice se držely do stavu 3:3 a až 4 minuty před koncem jsme vstřelili čtvrtý gól, na který už soupeř nenašel odpověď a svojí výhru jsme potvrdili v poslední minutě gólem na 5:3. V této kategorii jsme obhájili loňský titul.

Ovládnout školní futsalovou ligu v obou kategoriích se ještě žádné ZŠ nepodařilo, soutěž se hraje od roku 2011. Soutěže se pravidelně účastní i fotbalové akademie zřizované fotbalovou asociací, do kterých se soustředí nejlepší kluci z regionu.