Ohlédnutí za biatlonovou sezonou Davida Eliáše

2019-03-27 07:33:35 | Radek Eliáš ©

V minulém článku jsme Vás informovali o skvělém úspěchu mladého Příbramáka Davida Eliáše - člena Tri klubu Příbram na poli běžeckého lyžování. Během zimní sezony se David věnuje jak běžeckému lyžování, tak biatlonu.

Foto

David Eliáš - Mistr ČR v biatlonu – sprint
(Foto autor)

Tréninkové úsilí Davida, podpora učitelů a vedení na ZŚ pd Svatou Horou, talent a pevná vůle dovedly Davida i k úspěchu na poli biatlonovém. Při poslední kole Českého poháru v biatlonu, které se konalo v “mekce“ českého biatlonu v Novém Městě na Moravě, vybojoval David titul Mistra ČR ve sprintu, v „masáku„ obsadil 2. místo, ve štafetách předvedl druhý nejlepší výkon dne ve srovnání i s o rok staršími soupeři.

Konkurence v biatlonu je však obrovská, a i přesto, že David zvítězil ve 4 závodech z 8, byl 2x druhý, tak to stačilo pouze na 2. místo v Českém poháru v biatlonu pro rok 2019. Od vítězství ho dělilo pouze 0,06 bodu – v přepočtu celé závodní sezony 0,3 s.

Výsledky v ČP

Starší žáci – M14: 1. Hron (Krkonoše) 499,64, 2. Eliáš (Zadov) 499,58, 3. Sucharda (Jilemnice) 480,32.

David Eliáš v sezoně absolvoval dohromady 22 závodů, 11 běžkařských a 11 biatlonových. Ve “snové“ běžkařské sezoně vyhrál Český pohár a je několikanásobný Mistr ČR, vyhrál juniorský závod La Scambeda v Livignu. V biatlonové sezoně byl neméně úspěšný: z 11 závodů, 7 vyhrál, 2x byl druhý a zapsal také jedno čtvrté a jedno páté místo.