www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Kulturní středisko Dobříš zve na březnové kulturní akce

2018-02-22 10:49:19 | Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©

Michal Hrůza a Kapela Hrůzy, vernisáž výstavy Martina Němce, divadelní představení "Doma u Hitlerů" nebo sólový koncert Luboše Pospíšila a Páji Táboříkové - podrobný program kulturních akcí na měsíc březen.

Foto

Martin Němec.
(Zdroj foto: Kulturní středisko Dobříš)

Kultura Dobříš - březen 2018

16.3. Michal Hrůza a Kapela Hrůzy - Sám se sebou tour
Osobnost české hudební scény. Zpěvák, skladatel a textař, zakládající člen a dlouholetý frontman skupiny Ready Kirken, pro kterou složil a napsal více než padesát písní a textů. V roce 2006 se vydal na sólovou dráhu a založil Kapelou Hrůzy, se kterou od té doby vydal již sedm studiových alb.
Michal Hrůza slaví 20 let na české hudební scéně, a tak si k narozeninám nadělil desku „Sám se sebou", s kterou se vydal na koncertní turné.
Jsme rádi, že Dobříš nebude v narozeninové tour chybět. Michal Hrůza u nás odehrál řadu koncertů jak se svou první kapelou Ready Kirken, tak posléze i se svou současnou Kapelou Hrůzy. Není proto divu, že Michal má na Dobříši řadu věrných i nových fanoušků, kteří se na jeho koncert velmi těší.
Jako předkapela vystoupí skupina Nanosféra z Čáslavi.
Společenský sál KD, pátek 16. března od 20.30 hod. VYPRODÁNO!!!

22.3. Vernisáž výstavy: Martin Němec - obrazy
Martin Němec je všestranný umělec - hudebník a píšící výtvarník. Narozen v Praze, kde absolvoval malířství na Akademii výtvarných umění u prof. Jana Smetany. Je kapelníkem a výhradním autorem rockové skupiny Precedens. Vydal dvě kritikou ceněné knihy povídek (Stodola a Vana s výhledem). Podle jeho scénáře natočil režisér Juraj Herz celovečerní film T.M.A. a Milan Šteindler film Perníková věž. Vytvořil hudbu k baletu podle hry Františka Langera Periferie pro divadlo F. X. Šaldy v Liberci. Němcovy fantaskní obrazy jsou zastoupeny v mnoha sbírkách doma i v zahraničí. V současné době opět koncertuje a nahrává s výrazně omlazenou sestavou Precedens. Vedle toho se ale Martin Němec dále zabývá psaním a zejména malířstvím.
Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 22. března 2018 od 18.00 hod. Výstava potrvá do 22.4. 2018. Otevřeno po – čt 8.30 - 16 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14 - 16 hod.

23.3. Arnošt Goldflam, Doma u Hitlerů - divadelní představen - hraje Podbrdské Národní Divadlo.
PREMIÉRA!!!
6 mini-příběhů, které spojuje postava Adolfa Hitlera, je poněkud neortodoxním pohledem na nejproslulejšího zločince dějin. Goldflamovy groteskní apokryfy zřetelně travestují současnou vlnu dokumentárních rekonstrukcí Hitlerovy životní cesty i konce, zbavují Hitlera jakékoliv démoničnosti, vidí ho zcela jako  soukromou osobu, jejíž tužby a cíle jsou obyčejné i bizarní, z části ovšem i poněkud hrůzné.
Společenský sál KD, pátek 23. března 2018 od 19.30 hod. Vstupné 100,- Kč. Předprodej vstupenek v Trafice u Davida.

29.3. Luboš Pospíšil a Pája Táboříková - sólový koncert
Zveme vás na velikonoční koncert známého zpěváka a kytaristy Luboše Pospíšila a zpěvačky, klávesistky a bubenice Páji Táboříkové. Oba interpreti jsou nyní členy kapely 5P. Zazní především Lubošovy nejznámější pecky, které nám dají vzpomenout na dobré časy české rockové hudby!
Luboš Pospíšil, matador české hudební scény s hlasem, který si nikdo nemůže splést, zahájil svou hudební pouť v roce 1969 v řadách populárního C&K Vocalu. Zásadně se podílel například na průlomovém CD Generace. Jeho první sólová deska - Tenhle vítr jsem měl rád – vyšla v roce 1983 a stala se velkou hudební událostí. Po roce 1990 vydal několik dalších řadových alb. Nyní působí pod obnovenou značku 5P Luboše Pospíšila. V roce 2014 toto seskupení vydalo album Soukromá elegie.
Pája Táboříková zpívá, hraje na bicí i na klávesy. V 5P působí od roku 2007. Kromě toho je součástí kapel Payanoia, Jasná Páka či Lucie revival. Za svou kariéru tato mladá a velmi talentovaná hudebnice hrála i například ve skupinách Totem’s, Schodiště, Pajáda a spolupracovala také s The Plastic People of the Universe či s Vaškem Koubkem.
Společenský sál KD, čtvrtek 29. března od 20.00 hod. Vstupné: 150,- (předprodej) a 170,- (na místě). Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše na tel.: 318521302.

25.3. Taneční čaje
Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.
Společenský sál KD, neděle 25. března 2018 od 17 hodin, vstupné dobrovolné.

Připravujeme na duben:

5.4. Expediční kamera - filmový festival
Mezinárodní filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech.
Obvykle čtyřhodinové pásmo filmů z celého světa.
19:30 - Zahájení festivalu
19:35 - začátek 1. promítacího bloku: Filmy: Oči boha (Německo, 31 min.) • Nefritové vody (Nový Zéland, 26 min. • Teória šťastna (SR, 36 min.)
21:35 - začátek 2. promítacího bloku: Filmy: Back to Heights (CŘ, 15 min.) • DugOut (VB, 53 min.) • Oddaný (Norsko, 8 min.). Více informací o filmech na https://www.hedvabnastezka.cz/expedicni-kamera/filmy/
23:00 - Ukončení festivalu
Společenský sál KD, čtvrtek 5. dubna od 19.30 hod. Vstupné: Základní: 100,- Kč, snížené - děti, studenti (do 26 let), senioři a ZTP: 50,- Kč.

7.4. Swing band Dobříš - koncert
11.4. Travesti show Techtle Mechtle + Kočky - pořad Holky na tahu. Předprodej vstupenek v Trafice u Davida
13.4. Energit - koncert jazzrocková legenda
18.4. Drahá mama/Dear Alice - scénické čtení z dopisů výjimečných žen Charlotty a Alice                Masarykových. Účinkují: Daniela Kolářová a Marie Málková. V rámci festivalu Americké jaro 2018. Předprodej vstupenek v Informačním středisku od 28. 3. 2018
26.4. Vernisáž vystavy - Petr Kšajt

TVOŘIVÉ ODPOLEDNE v Muzeu hraček Dobříš
Srdečně Vás zveme na již tradiční nedělní tvoření do muzea hraček na zámku Dobříš.
Přijďte si vyrobit velikonočního zajíčka z vlny. Budete mít možnost si vytvořit velikonoční dekoraci nebo milého mazlíčka v originálním prostředí staré třídy v muzeu hraček na dobříšském zámku.
Neděle 18. března 2018
Tvořit budeme od 12.30 do 16.00 hod. Cena: 20 Kč děti, 30 Kč dospělí, materiál v ceně.


Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka