www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Czech Press Photo v Galerii Františka Drtikola

2018-02-20 08:48:10 | Galerie Františka Drtikola ©

Výstavu vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 23. ročníku soutěže Czech Press Photo můžete shlédnout v v Galerii Františka Drtikola Příbram, a to od 23. února do 15. dubna 2018. Zahájení se koná za přítomnosti ředitelky soutěže Veroniky Souralové ve čtvrtek 22. února 2018 v 17 hodin. Hosty přivítá Jindřich Vařeka, starosta Příbrami.

Foto

Czech Press Photo v Galerii Františka Drtikola v Příbrami.
(Zdroj foto: Galerie Františka Drtikola)

Na zahájení také vystoupí Petra+Petr (housle, zpěv, banjo).

Výstava v GFD Příbram je reprízou expozice na Staroměstské radnici (prosinec 2017 - leden 2018). Představí téměř 500 fotografií a videí od více než 100 autorů.

Czech Press Photo je prestižní fotografická soutěž s více než dvacetiletou tradicí, která každoročně prostřednictvím nejlepších fotografií a dokumentárních filmů mapuje nejvýznamnější události uplynulého roku v mnoha oblastech života – od zpravodajských aktualit přes umění, každodenní život až po přírodu a sport. Soutěž (a následná výstava) dává možnost zveřejnit i takové fotografie, které z nejrůznějších důvodů nenašly v médiích uplatnění.

Do letošního ročníku soutěže Czech Press se přihlásil rekordní počet autorů. Mezinárodní porota hodnotila práce 482 fotografů s trvalým bydlištěm v České a Slovenské republice s celkovým počtem 7277 fotografií. Videosekce se zúčastnilo 26 autorů celkovým počtem 56 videí.

Výstava Czech Press Photo 2017 ukáže nejen snímek vítěze hlavní ceny „Fotografie roku“, ale také práce těch, kdo uspěli v jednotlivých kategoriích, a další vybrané neoceněné fotografie.

Největší pozornost zpravidla přitahují tradiční kategorie, jako jsou například Aktualita, Každodenní život či Lidé, o kterých se mluví. Vloni k nim přibyly navíc kategorie Problémy dnešní doby či Lifestyle. V letošní soutěži byla velmi silně zastoupena kategorie Příroda, věda a životní prostředí s fotografiemi, které přibližují tu hezčí stránku světa. Chybět ale nebude ani video, jež bude zastoupeno prostřednictvím oceněných dokumentů v kategoriích Aktualita a reportáž, Feature a Investigation.

Prostřednictvím dalších kategorií Czech Press Photo se návštěvníkům představí i témata, která většinou každodenně neplní první stránky novin a magazínů. Na jedné straně obyčejný, na druhé i stylizovaný pohled na současný svět, zachycují fotografie z kategorií Každodenní život, Umění a kultura a zmiňovaný Lifestyle, oblíbená je i kategorie Sport.

Výstava bude otevřena denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

Ukázky vystavovaných fotografií (Zdroj: Galerie Františka Drtikola):


Galerie Františka Drtikola ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka