www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dobříšská kultura v únoru 2018

2018-01-22 08:35:15 | Mgr. Jindřiška Kastnerová ©

Fanoušci originálu i kapely Echoes of Pink Floyd se mohou těšit na léty prověřené hudební pecky. Fotograf a konceptuální sochař Jiří Čujan se po šesti letech od poslední výstavy vrací na Dobříš. Objeví se tu také legenda světové opery Gabriela Beňačková...

Foto

Echoes of Pink Floyd.
(Zdroj foto: Mgr. Jindřiška Kastnerová)

Kultura - únor 2018

9.2. Echoes of Pink Floyd - koncert
Fanoušci originálu i kapely samé se mohou těšit na léty prověřené hudební pecky.
Kapela Echoes of Pink Floyd byla založena v roce 2008: „Od počátku jsme byli přesvědčeni, že v dnešní době, ne příliš přející živému hraní, je nutné přijít s něčím, co přitáhne své posluchače a co je i součástí show skutečných Pinkáčů“. V součásné sestavě kapely působí i dvě zpěvačky z Dobříše Katka Šindelářová a Alena Kaiserová, takže to je další důvod přijít a bavit se...
Společenský sál KD, pátek 9. února od 20.30 hod. Vstupné: 110,- (předprodej) a 130,- (na místě). Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše na tel.: 318521302.

16.2. Vernisáž výstavy: Jiří Čujan - Come back (fotografie, konceptuální sochařství)
Po patnácti letech v Německu (a po šesti letech od poslední výstavy v Dobříši) se s výstavním projektem Come back do Čech vrací konceptuální sochař Jiří Čujan. K vidění budou sochařské a fotografické práce z posledních 5 let i aktuální, ještě nevystavené konceptuální projekty. S performance vystoupí Modřanská skupina.
Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž se uskuteční v pátek 16. února 2018 od 18.00 hod. Výstava potrvá do 18.3. 2018. Otevřeno po – čt 8.30 - 16 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14 - 16 hod.

23.2. Koncert „Gabriela Beňačková - legenda světové opery“
Akce pod záštitou předsedy senátu PČR Milana Štěcha.
Zveme vás na unikátní projekt koncertního turné legendární sopranistky Gabriely Beňačkové, která více než 40 let reprezentuje ČR na nejprestižnějších světových operních scénách, jako je například La Scala v Miláně, Metropolitní opera v New Yorku nebo Vídeňská státní opera ve Vídni. V programu vystoupí společně s tenoristou Jakubem Pustinou za klavírního doprovodu docentky Janáčkovy akademie múzických umění Marty Vaškové. Turné, které probíhá od listopadu 2017 do prosince 2018, je věnováno 100. výročí vzniku Československa a taktéž významnému životnímu jubileu Gabriely Beňačkové, která v roce 2017 oslavila sedmdesáté narozeniny.
Její koncert na zámku Dobříš je prestižní kulturní událostí, při které zazní operní árie A. Dvořáka, G.Verdiho, F. Chopina a R. Wagnera.
Gabriela Beňačková je světově proslulou sopranistkou. Od roku 1970 působila jako sólistka Národního divadla v Praze, kde zpívala mnohé role českého, ruského a italského repertoáru. Od roku 1974 byla současně sólistkou Vídeňské státní opery a Metropolitní opery v New Yorku. Velkých úspěchů dosáhla též v londýnské Covent Garden a na dalších operních scénách (Salzburg, Kolín nad Rýnem). Nahrála řadu vlastních operních kompletů a byla sólistkou na mnoha nahrávkách vokálně-symfonického repertoáru, který také prezentovala koncertně.
Je pravděpodobně nejslavnější představitelkou Janáčkovy Jenůfy a Káti Kabanové nebo Dvořákovy Rusalky. V těchto jejích vrcholných uměleckých rolích se představila prakticky po celém světě. Její stříbrný soprán dokonale plného zabarvení, lehkost a přesvědčivost přednesu si získal mnoho obdivovatelů. Šíře jejího repertoáru je neobvyklá, pouze jednou však zpívala roli Libuše ve stejnojmenné Smetanově opeře a to v roce 1983 při znovuotevření budovy Národního divadla v Praze. Nezapomenutelné je propůjčení jejího hlasu postavě Emy Destinnové (hrála ji Božidara Turzonovová) v životopisném filmu Božská Ema.
Zrcadlový sál - zámek Dobříš, pátek 23. února od 19.30 hod. Předprodej vstupenek v Informačním středisku Dobříš. Vstupné: 350,- (1.-4. řada); 300,- (5.-8. řada); 250,- (9.-13. řada).

25.2. Taneční čaje
Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.
Společenský sál KD, neděle 25. února 2018 od 17 hodin, vstupné dobrovolné.

Připravujeme na březen

16.3. Michal Hrůza a kapela Hrůzy - tour k desce Sám se sebou.
Zpěvák a vyhledávaný skladatel Michal Hrůza slaví 20 let na české hudební scéně. K narozeninám si nadělil desku „Sám se sebou", s kterou se vydal na koncertní turné. Předprodej vstupenek v Trafice u Davida

22.3. Vernisáž výstavy výtvarníka a hudebníka Martina Němce

29.3. Luboš Pospíšil a Pája Táboříková - sólový koncert známého zpěváka a skladatele za podpory všestranné hudebnice Páji Táboříkové


Mgr. Jindřiška Kastnerová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka