www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Program Krasohledění letos zahájil Spolek ve čtvrtek - a velmi úspěšně!

2013-09-13 07:17:03 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

V restauraci U Pletánků byl včera zahájen program letošního Krasohledění. Pásmo letos spustil Spolek ve čtvrtek. A kdo byl v roce 2013 slavnostně vyhlášen? Ano, byl to právě Spolek ve čtvrtek jako celek, který byl oceněn za opravdu ojedinělý přínos příbramskému kulturnímu dění. A také včera byl jeho program pěkný, příjemný, pestrý a zajímavý.

Foto

Program letošního Krasohledění letos zahájil Spolek ve čtvrtek
(foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Krasohledění včera uvedla ředitelka Galerie Františka Drtikola Hanka Ročňáková, která mimo jiné zopakovala historii Krasohledění a vzpomněla již vyhlášené osobnosti minulých let. Poté jako letošního vítěze vyhlásila Spolek ve čtvrtek. Protože sídlo spolku se nachází v příbramském kulturním domě, který vytváří jakési zázemí spolkařů, bylo vhodné, aby každý z přítomných členů mimo jiné obdržel speciální krasohledový půllitr.

Ředitelka Galerie Františka Drtikola Hana Ročňáková vyhlašuje letošní Krasohled. V ruce drží krasohledový půllitr
(foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Z příbramské radnice byli přítomni místostarosta Václav Černý a uvolněný radní Ing. Juraj Molnár. Černý ve svém krátkém proslovu ocenil význam Spolku ve čtvrtek a přislíbil mu napříště i finanční pomoc z prostředků radnice (pokud si podají příslušnou žádost).

Zleva Vladimír Matějka, Petr Vašina a Libor Michvocík. V pozadí Hanka Ročňáková
(foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Poté začal vlastní spolkařský program. Jednotlivé vstupy vtipně moderoval Richard Šmucler. Hudební produkci zajišťoval Petr Vašina (kytara, foukací harmonika a flétna), k němuž se připojil i vynikající kytarista Ivan Korený. V jejich doprovodu nám také zazpívala svým krásným plným hlasem Jana Hejkrlíková, čímž jsme si mohli mimo jiné i zavzpomínat na zesnulého novináře, kreslíře a umělce, spolkaře Zdeňka Hejkrlíka.

Hrají a zpívají zleva Petr Vašina, Ivan Korený a Jana Hejkrlíková
(foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Své vzpomínky a písně připojil také Vláďa Matějka. Po severní Indii a řece Ganze nás slovem a zajímavými fotografiemi provedl cestovatel Michal Gerčák. Pěknou přednášku, doprovázenou dobovými příbramskými fotografiemi, měla i Jitka Novotná. Všechny přítomné pobavila pákistánská povídka, kterou nám přečetl Libor Michvocík.

A pak se zase hrálo a zpívalo. Večer U Pletánků se rozhodně vydařil.


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka